Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Konec týdne přinese špatné počasí

12. 08. 2010

Český hydrometeorologický ústav dnes vydal výstrahu mimo jiné i pro Liberecký kraj (dále pro Praha, Středočeský kraj, Karlovarský kraj, Plzeňský kraj, Jihočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina). Výstraha byla vydána z důvodu předpovědi výskytu silných bouřek. 
 

Dnes odpoledne a večer se budou místy v západní polovině Čech vyskytovat srážky a bouřky, které se budou během pátku postupně rozšiřovat i na ostatní území Čech, během soboty i na Moravu a do Slezska. Srážkové úhrny budou 5 až 10 mm za 24 hodin, v bouřkách ojediněle 20 až 50 mm. V bouřkách přechodně zesílí i vítr s nárazy kolem 25 m/s. Vzhledem k očekávaným srážkám a zejména k aktuálnímu nasycení povodí očekáváme v českých regionech zasažených výraznějšími srážkami vzestupy hladin, s možností dosažení 1. SPA ojediněle i 2. SPA

Vodní nádrže v Libereckém kraji jsou nyní upuštěné natolik, aby byly schopny pojmout nový příval srážek.

Doporučení ke zmírnění následků jevů:

 

 • Přívalové srážky mohou ojediněle vést ke krátkodobému rozvodnění malých toků, potoků, k zatopení sklepů, garáží, níže položených bytů apod.
 • Pro omezení škod větrem zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně položené předměty (zahradní nábytek, slunečníky apod.), zabezpečit skleníky, stavební jeřáby apod.
 • Nebezpečí zatopení níže položených míst, údolních poloh, sklepů apod.
 • Sledovat vývoj situace a jeho prognózu (veřejnoprávní televize, rozhlas).

   Zdroj: ČHMÚ

   

   

   

 • Bc. Fulková Andrea
  andrea.fulkova@kraj-lbc.cz
  Telefon: 485 226 332
  Mobil: 739 541 549