Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Korálek přivezl do domova atmosféru Vánoc

Bc. Markéta Žitná (Dědková)

tisková mluvčí kraje a krajského úřadu

  • 15. 12. 2017 00:00
  • Sociální

Sdílet článek

Ve středu 13. prosince přijely do Domova důchodců v Českém Dubu děti ze souboru Korálek. Svým pásmem složeným z tradičních vánočních koled, říkadel a scének zpříjemnily dopoledne seniorům, kteří v domově žijí. Akce organizuje každoročně domov ve spolupráci s Nadací Syner.

S předstihem zaplnili obyvatelé domova velký společenský sál. Korálek dobře znají, na letošní vánoční vystoupení se tak velmi těšili. Děti je rozhodně nezklamaly. „Viděla jsem je již několikrát, naposledy letos na jaře. Znovu se mi to moc líbilo, obdivuji, co všechno zvládnou,“ svěřila se Helena Marečková, jedna z obyvatelek domova.

Vedle kulturního zážitku si obyvatelé domova z představení odnesli i něco hmotného. Nadace Syner každoročně věnuje finanční prostředky na dárkový balíček, který obdrží každý klient domova. „Se zdejším domovem spolupracujeme již mnoho let. Jsme moc rádi, když můžeme přispět ke zlepšení pohody zdejších obyvatel,“ uvedla Iva Urbanová z Nadace Syner, která se středeční akce osobně zúčastnila.

Domov důchodců Český Dub je příspěvkovou organizací Libereckého kraje, svůj nový domov v něm nalezlo celkem sto seniorů a seniorek.

 

Tisková zpráva: Domov důchodců Český Dub

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky