Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Korálek přivezl do domova atmosféru Vánoc

15. 12. 2017

Ve středu 13. prosince přijely do Domova důchodců v Českém Dubu děti ze souboru Korálek. Svým pásmem složeným z tradičních vánočních koled, říkadel a scének zpříjemnily dopoledne seniorům, kteří v domově žijí. Akce organizuje každoročně domov ve spolupráci s Nadací Syner.

S předstihem zaplnili obyvatelé domova velký společenský sál. Korálek dobře znají, na letošní vánoční vystoupení se tak velmi těšili. Děti je rozhodně nezklamaly. „Viděla jsem je již několikrát, naposledy letos na jaře. Znovu se mi to moc líbilo, obdivuji, co všechno zvládnou,“ svěřila se Helena Marečková, jedna z obyvatelek domova.

Vedle kulturního zážitku si obyvatelé domova z představení odnesli i něco hmotného. Nadace Syner každoročně věnuje finanční prostředky na dárkový balíček, který obdrží každý klient domova. „Se zdejším domovem spolupracujeme již mnoho let. Jsme moc rádi, když můžeme přispět ke zlepšení pohody zdejších obyvatel,“ uvedla Iva Urbanová z Nadace Syner, která se středeční akce osobně zúčastnila.

Domov důchodců Český Dub je příspěvkovou organizací Libereckého kraje, svůj nový domov v něm nalezlo celkem sto seniorů a seniorek.

 

Tisková zpráva: Domov důchodců Český Dub

Bc. Markéta Žitná (Dědková)
marketa.zitna@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324
Mobil: 739541624