Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Koronavirus změnil systém odbavování v autobusech i vlacích

24. 03. 2020

Kvůli nebezpečí šíření koronavirové nákazy je až do odvolání v platnosti rozhodnutí Krizového štábu Libereckého kraje, které upravuje systém odbavování v hromadné dopravě u všech dopravců na celém území regionu.  Jeho cílem je zvýšit ochranu řidiček a řidičů.

Ve všech linkách autobusů je zakázán nástup a výstup předními dveřmi. Stejně tak není možné zakoupit u řidiče lístek ani si jej u řidiče na odbavovacím zařízení označit. Ve vlacích neodbavují průvodčí. „Nařízení se týká všech dopravců a všech dopravních prostředků ve veřejné hromadné dopravě v našem kraji. Chceme tímto ochránit řidičky a řidiče autobusů, tramvají i průvodčí vlaků, kteří se při práci setkávají s velkým množstvím jiných osob,“ uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Spoje stále jezdí podle prázdninových jízdních řádů. Aktuální informace z dopravy v kraji lze nalézt na odkazu http://www.iidol.cz/stranky/110:.html?fbclid=IwAR01DG42DO19RUxrbbM-RCu1DEij1p42UX2GDQQBcS-vLM34s8W8qyJK4-g.

Jan Mikulička
jan.mikulicka@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324