Kraj bude jednat s vládou o pomoci obcím při likvidaci škod po přívalových deštích

03. 08. 2013

Územím Libereckého kraje se 29. července prohnala bouřka spojená s přívalovým deštěm. To způsobilo velké škody na silnicích II. a III. třídy, které jsou majetkem Libereckého kraje, ale i na majetku obcí a měst.

„V této souvislosti jsme oslovili starosty a starostky obcí se žádostí o součinnost při nahlašování škod na silnicích ve vlastnictví kraje, ale i svých poškozených silnic, propustků nebo mostů.,“ uvedl radní pro dopravu Vladimír Mastník.

Podle hejtmana LK Martina Půty budou v některých případech škody vyšší než zpočátku letošního června.

„Budu jednat s premiérem a ministrem pro místní rozvoj o možnosti zahrnout odstranění těchto škod, ačkoliv nebyl vyhlášený krizový stav, do pomoci od státu určené na povodňové škody,“

Krajská správa silnic LK, p.o., a obce v současné době mapují škody, vzhledem k zasažení celého území kraje budou celkové škody známy na konci příštího týdne.

Mobil: 739541588