Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Kraj hledá firmu, která opraví most přes Jizeru v Semilech. Chystá také další rekonstrukce

Jan Mikulička

odborný zaměstnanec vztahů s veřejností

  • 15. 02. 2023 10:48
  • Doprava
  • Rozvoj

Sdílet článek

Most přes Jizeru v Semilech se dočká rekonstrukce. Krajští radní na včerejším jednání rozhodli o zahájení veřejné zakázky na tuto akci. Investorem bude Liberecký kraj a město Semily. Celková nabídková cena nesmí překročit částku 74.215.446,84 korun včetně DPH. Krajští radní včera též vybrali firmu, která zrekonstruuje silnici z Doks do Břehyně. Bude jí COLAS CZ, a. s., a to za nabídkovou cenu 30.738.840,54 korun včetně DPH.

„Rekonstrukce mostu přes Jizeru v Tyršově ulici je dalším z příkladů dobré spolupráce krajské samosprávy o obcí. Je to zároveň největší společný projekt Semil a Libereckého kraje,“ uvedl hejtman Martin Půta.

„Most nyní nesplňuje parametry pro pěší, obtížně se tam například vyhýbají lidé. Projekt tedy přinese kromě vybudování zcela nového mostu také rozšíření chodníků, a to až na čtyři metry. Navíc budou od vozovky oddělené zábradlím,“ dodal statutární náměstek pro resort dopravy Jan Sviták.

Zakázka bude rozdělena na dvě části. Investorem demolice a výstavby nového mostu bude Liberecký kraj. Nabídková cena u této části projektu nesmí překročit 68.890.606,88 korun včetně DPH. Semily investují do výstavby chodníků, osvětlení a schodišť tak, aby mohli chodci po mostě přecházet co nejbezpečněji. Předpokládaná hodnota stavebních prací činí 5.248.039,96 korun včetně DPH. „Pokud vše půjde podle plánu, ještě letos by měly být zahájeny stavební práce a já pevně věřím, že se přes nový most projedou první řidiči a pohodlně přes něj přejdou chodci ještě do konce roku 2023,“ doplnil Jan Sviták. „Prosím zároveň během rekonstrukce o trpělivost. Motoristé budou muset využít objízdné trasy. Přes Jizeru se dostanou po mostu v Jatecké ulici.“

Kraj pokračuje i v dalších rekonstrukcích. Radní na svém včerejším jednání například vybrali firmu, která zrekonstruuje silnici II /270 mezi Doksy a Břehyní. Ve veřejné zakázce zvítězilo sdružení firem s názvem „Společnost: Doksy – Břehyně COLAS-SaM“. To za 30.738.840,54 korun včetně DPH vybuduje nový povrch, postaví odvodňovací zařízení či zastávky pro autobusy. Součástí rekonstrukce je i oprava mostu ev. č. 270-005. Se zahájením stavby se počítá na jaře, zhotovitel má dle smlouvy na realizaci 180 dnů.

Liberecký kraj má na letošek ze Státního fondu dopravní infrastruktury v zásobníku projekty v hodnotě 194.408.659,17 korun včetně DPH. Z Integrovaného regionálního operačního programu je to celkem 334.546.121,76 korun. Z krajského rozpočtu pak 349.563.637,43 korun. Z minulého roku na letošek kraj převádí částku 88.751.609 korun, kterou vynaloží na rekonstrukce mostu 286-012a přes Jilemku v Jilemnici, mosty 279-004 a 279-005 ve Svijanech a silnici III/26834 Brniště – Jablonné v Podještědí, I. etapa. „Letošní rok bude kraj investovat do rekonstrukcí silnic a mostů znovu více než jednu miliardu korun, tak, jak jsme se zavázali,“ doplnil hejtman Martin Půta.

 

Youtube video

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky