Kraj letos na obce bezplatně převede pozemky v hodnotě více než 5 milionů korun. Mají na nich postavit chodníky

24. 06. 2020

Bezpečnost občanů je na prvním místě, a proto Liberecký kraj chce ještě v prvním pololetí tohoto roku převést více než 9,5 tisíce metrů čtverečných pozemků šesti obcím a přes 2,6 tisíce metrů čtverečných pozemků čtyřem městům.

„Za pozemky v celkové hodnotě 5.064.088 korun od samospráv peníze nechceme. Cílem kraje je podpořit města a obce, aby stavěly podél komunikací chodníky, a zvýšila se tak bezpečnost chodců i řidičů,“ uvedla statutární náměstkyně hejtmana pro řízení ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová.

Největší plochu pozemků, zhruba 8.584 m2, Liberecký kraj v současné době převádí na statutární město Liberec. Velký pozemek bezplatně získá i obec Pěnčín, kde se jedná o výměru přibližně 3.768 m2.

Investice do chodníků rovněž napomáhají dalšímu rozvoji samospráv. „Majetkoprávní vypořádávání pozemků je pro obce mnohdy velice náročné a nákladné. Kraj jim tímto způsobem může situaci alespoň částečně ulehčit. A dokud budeme mít vhodné pozemky, budeme v tom určitě pokračovat,“ uzavřela Jitka Volfová.

Mgr. Filip Trdla
filip.trdla@kraj-lbc.cz