Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Kraj objednal pro dopravu na MS v lyžování do Liberce více vlaků

Kraj objednal pro dopravu na MS v lyžování do Liberce více vlaků

[29905|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/vnejsi_vztahy/cd_1c8efc5633.jpg]

05. 02. 2009
[id:7478|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

České dráhy posílí železniční dopravu během Mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci  ve dnech 18. února až 1. března.  Více vlaků pro příznivce šampionátu vyjede mezi Libercem a Turnovem, Tanvaldem, Českou Lípou, Žitavou i Drážďany. Na vybraných pravidelných spojích navíc pojedou modernizované jednotky Regionova a posilové vozy. Mimořádné vlaky a vozy si u Českých drah objednal Liberecký kraj.

Objednané spoje budou stát  cca 2 mil. Kč, ČD však nabídly výhodné ceny.  Vlaky objednal kraj z vlastní iniciativy, a to vzhledem k obavě především o občany kraje a jejich mobilitu v době konání MS. Kraj využil svých průzkumů a zkušeností,  aby zmenšil přiobjednanými spoji případný nával v dopravě a aby rozsahem  a kvalitou služby přesvědčil obyvatele a návštěvníky města, že je výhodné v době konání MS cestovat hlavně veřejnou dopravou.

Pokud se týká autobusů, je dohoda mezi krajem a dopravci, že bude-li třeba, stávající spoje jedoucí podle jízdních řádů budou případně posíleny tak, aby všichni cestující byli odvezeni na místo určení. 
„Cestujícím se v době Mistrovství světa v lyžování  určitě vyplatí využít veřejnou dopravu než se složitě orientovat ve městě a okolí v automobilu, neboť organizační výbor MS v lyžování avizoval řadu uzavírek na komunikacích, nemluvě o složitém parkování ve městě,“ uvedl náměstek hejtmana pro dopravu Martin Sepp.

 Nejdůležitější změny v období od 18. února do 1. března:

Večerní vlaky z Liberce přes Turnov do Staré Paky a Semil (odjezdy z Liberce ve 22:00 a  22:51) pojedou denně (vlak do Semil ve 22.51 nejede 1. března).

·     Vlaky z Liberce do Kořenova s odjezdem ve 12:37 a z Kořenova do Tanvaldu s odjezdem ve 13:59, které běžně jezdí jen v pracovní dny, pojedou mezi Libercem a Tanvaldem také o víkendech.

·     Večerní vlak z Liberce do České Lípy s odjezdem ve 22:44, který běžně jezdí jen v pracovní dny, pojede i o víkendech (kromě 1. března).

·     Vlaky z Drážďan do Žitavy s odjezdy v 9:09 a 17:09 budou z Žitavy prodlouženy až do Liberce (příjezd v 11:18 a 19:25). Podobně pojedou dva posilové vlaky i v opačném směru, odjezdy z Liberce v 9:56 a 18:40, příjezdy do Drážďan ve 12:48 a 20:48. Tyto vlaky nezastavují v Chrastavě.

·     Poslední večerní vlak z Liberce do Žitavy pojede až ve 22:45. Běžně končí tento vlak už v Hrádku nad Nisou.

Během šampionátu posílí České dráhy řadu osobních vlaků a rychlíků o další vozy. Výrazně posílené budou osobní vlaky mezi Libercem a Turnovem. Na některých spojích tu bude nasazena modernizovaná třívozová jednotka Regionova nebo souprava s lokomotivou a třemi přívěsnými vozy. Větší kapacitu budou mít také regionální vlaky mezi Libercem a Tanvaldem a mezi Libercem, Hrádkem nad Nisou a Žitavou. O dva posilové vozy navíc povezou také některé rychlíky Liberec – Pardubice v úseku mezi Libercem a Turnovem a zpět.

Tipy pro cestování během šampionátu

Návštěvníkům šampionátu doporučujeme zejména jízdenky REGIONet LIBNET+. Ty platí ve 2. třídě osobních, spěšných vlaků a rychlíků Českých drah na území Libereckého kraje, ale také u mnoha autobusových dopravců, v liberecké městské hromadné dopravě, v regionálních vlacích a autobusech v německém a polském příhraničí. V prodeji jsou dvě varianty jízdenky: pro jednotlivce za 160 korun a pro skupiny 2 až 5 osob bez ohledu na věk za 320 korun. Jízdní doklady platí do 4 hodin následujícího dne. Kromě této nabídky mohou cestující využít skupinové jízdenky nebo jízdenky REGIONet pro Liberecký kraj. Pro návštěvníky ze vzdálenějších míst republiky je výhodná jízdenka ČDNet. Kompletní nabídka jízdného Českých drah je k dispozici na www.cd.cz.

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302