Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Kraj ocení výherce soutěže o nejlepší knihovny v regionu

11. 11. 2020

Čtvrtý ročník soutěže o nejlepší knihovnu v regionu vyhlásil na jaře Liberecký kraj ve spolupráci s Krajskou vědeckou knihovnou v Liberci. Vyhlášení výsledků spojené s udílením finančních odměn z rozpočtu Libereckého kraje v celkové výši 40.000 korun se, pokud to situace dovolí, uskuteční 8. prosince v Krajské vědecké knihovně v Liberci.

Za okres Česká Lípa zvítězila  Místní knihovna Žandov, za okres Jablonec nad Nisou Městská knihovna Železný Brod. V libereckém okrese bodovala Místní knihovna v Hlavici, v semilském Městská knihovna Vysoké nad Jizerou.

 „Knihovny jsou prostorem nejen pro vzdělávání a kulturu, ale i místem, kde se mohou lidé potkat na různých společenských událostech a pohovořit spolu. Velký podíl na jejich oblíbenosti má také personál – dobří knihovníci a knihovnice znamenají pro tvář kultury v jednotlivých městech a obcích mnoho,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

Tento titul se uděluje jednou za dva roky jako vyjádření uznání knihovnám za jejich činnost a zásluhy o rozvoj veřejných knihovnických a informačních služeb a o rozmach kulturního života obcí a měst.

S návrhy kandidátů na ocenění přicházejí vždy pověřené knihovny v jednotlivých okresech, jimiž jsou Městská knihovna Česká Lípa, Městská knihovna Jablonec nad Nisou, Městská knihovna Semily a Krajská vědecká knihovna v Liberci. Pokaždé předloží hodnotící komisi tři návrhy
s doporučením nejlepší knihovny v daném regionu.

„V předchozích letech jsme vítěze nezveřejňovali až do slavnostního předání ocenění. Vzhledem k situaci, kdy nevíme, zda se nám podaří setkání uskutečnit, a také proto, že všichni potřebujeme dobré zprávy, jsme se rozhodli pro zveřejnění ihned po odsouhlasení Radou kraje,“ doplnila Květa Vinklátová. Komisi, která vítěze určuje, tvoří zástupci Libereckého kraje, Krajské vědecké knihovny v Liberci a každé z knihoven v jednotlivých okresech.

Nominace:

Okres Česká Lípa – Místní knihovna Žandov, Místní knihovna ve Svoru, Místní knihovna Dubá

Okres Jablonec nad Nisou – Městská knihovna Železný Brod, Obecní knihovna ve Frýdštejně, Místní knihovna Jílové u Držkova

Okres Liberec – Místní knihovna v Hlavici, Místní knihovna Bulovka, Místní knihovna ve Stráži nad Nisou

Okres Semily – Městská knihovna Vysoké nad Jizerou, Městská knihovna Rovensko pod Troskami, Obecní knihovna Studenec

Jan Mikulička
jan.mikulicka@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324