Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu

Upozornění

Nenechte si ujít velkolepý festival Léto na vyhlídce, který se koná na střeše krajského úřadu od 19. do 21. června.

Více informací
Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Kraj opět představí obnovené brownfieldy. Veřejnost se může přihlásit na vyjížďku

Mgr. Filip Trdla

tiskový mluvčí kraje a krajského úřadu

  • 10. 10. 2023 14:53
  • Rozvoj

Sdílet článek

Co jsou to brownfieldy? Jaké je jejich využití? Kde je mohou lidé najít? To vše a mnoho dalšího se dozví zájemci během tzv. Brownfields TRIPs. Liberecký kraj je každoročně pořádá ve spolupráci s Agenturou regionálního rozvoje, spol. s r.o. Letos je možné se přihlásit na výlet, který se uskuteční 8. listopadu.

Navštívit bude znovu možné původně nevyužívané a chátrající objekty – právě tzv. brownfieldy – v Libereckém kraji, které se dočkaly úspěšné regenerace. Během jednoho dne si zájemci mohou prohlédnout několik jedinečných a inspirujících lokalit, kde se seznámí s historií objektů a s jejich proměnou do dnešní podoby. V rámci akce navštíví lidé i některé objekty, které nejsou běžně přístupné.

„Brownfieldy skýtají pestré možnosti k nejrůznějšímu dalšímu využití, ať už třeba pro podnikání, bydlení nebo volnočasové aktivity. V Libereckém kraji jich na oživení čeká ještě řada. V letošním roce opět představíme zájemcům zdařilé ukázky toho, jak brownfield vrátit zpět do života. Může to být pro ty, kteří se o tuto tematiku zajímají nebo uvažují o pořízení nějakého brownfieldu, dobrou inspirací,“ uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

V letošním roce se kraj rozhodl uspořádat rovnou dvě akce. První TRIP (výlet) je určen pro žáky 4. ročníku Střední průmyslové školy stavební v Liberci, který se uskuteční ve středu 1. listopadu 2023 od 8.30. „Snažíme se nabídnout zajímavou akci i studentům stavební průmyslovky, kteří mohou nahlédnout do objektů, které se dočkaly rozsáhlých úprav, jsou svým způsobem jedinečné a nelze si je běžně prohlédnout,“ doplnil Jiří Ulvr.

Druhý TRIP je pro veřejnost, a to zejména pro projektanty, architekty a zájemce o revitalizace dlouhodobě nevyužívaných objektů v regionu. Tato akce začíná 8. listopadu 2023 od 8.30. Na ni je nutné provést registraci. Podrobné informace včetně odkazu najdou zájemci zde: https://investujpodjestedem.cz/trip/brownfields-trip-libereckeho-kraje-2023/

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Portál Investičních příležitostí Libereckého kraje

Na portálu investičních příležitostí Libereckého kraje najdou lidé aktuální informace o typech brownfields nebo greenfields, ale i možné investory, nabídku poradenství, spolupráce a podpory při hledání lokality v databázi.

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky