Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Kraj opět představil obnovené brownfieldy

Mgr. Filip Trdla

tiskový mluvčí kraje a krajského úřadu

  • 09. 11. 2023 08:24
  • Majetek a investice
  • Rozvoj

Sdílet článek

Co jsou to brownfieldy? Jaké je jejich využití? Kde je mohou lidé najít? To vše a mnoho dalšího se dozvěděli zájemci během tzv. Brownfields TRIPs. Liberecký kraj je každoročně pořádá ve spolupráci s Agenturou regionálního rozvoje, spol. s r.o. Ve středu 8. listopadu se uskutečnil druhý výlet. 

Zájemci navštívili tentokrát Automoto museum Lučany, malou vodní elektrárnu v Přepeřích, Zámek Svijany, Beranův pivovar a hostinec v Trávníčku a Českou Besedu – kulturní a spolkové centrum Český Dub.

Během jednoho dne si tak mohli prohlédnout několik jedinečných a inspirujících lokalit, kde se seznámili s historií objektů a s jejich proměnou do dnešní podoby. V rámci akce navštívili lidé i některé objekty, které nejsou běžně přístupné.

„Brownfieldy skýtají pestré možnosti k nejrůznějšímu dalšímu využití, ať už třeba pro podnikání, bydlení nebo volnočasové aktivity. V Libereckém kraji jich na oživení čeká ještě řada. Výlety po brownfieldech mohou být pro ty, kteří se o tuto tematiku zajímají nebo uvažují o pořízení nějakého brownfieldu, dobrou inspirací,“ uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

V letošním roce se kraj rozhodl uspořádat rovnou dvě akce. První TRIP (výlet) byl určen pro žáky 4. ročníku Střední průmyslové školy stavební v Liberci. „Snažili jsme se nabídnout zajímavou akci i studentům stavební průmyslovky, kteří mohli nahlédnout do objektů, které se dočkaly rozsáhlých úprav, jsou svým způsobem jedinečné a nelze si je běžně prohlédnout,“ doplnil Jiří Ulvr. Druhý TRIP byl pro veřejnost, a to zejména pro projektanty, architekty a zájemce o revitalizace dlouhodobě nevyužívaných objektů v regionu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Portál Investičních příležitostí Libereckého kraje

Na portálu investičních příležitostí Libereckého kraje najdou lidé aktuální informace o typech brownfields nebo greenfields, ale i možné investory, nabídku poradenství, spolupráce a podpory při hledání lokality v databázi.

 

Youtube video

 

Sdílet článek

Zpět

Další aktuality

Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky