Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Kraj poděkoval příznivcům sociálních organizací

06. 11. 2015

Firmám, institucím, ale i jednotlivcům, kteří pomáhají svými dary vylepšit kvalitu života seniorům, zdravotně postiženým a dalším klientům krajských sociálních organizací, poděkovalo ve čtvrtek 5. listopadu vedení Libereckého kraje.

V součtu věnovalo osmnácti příspěvkovým organizacím bezmála sto dárců finanční příspěvky a hmotné dary v celkové hodnotě 2.099.770 Kč a 5.000 Euro. Už druhé setkání se sponzory se uskutečnilo pod záštitou náměstkyně hejtmana pro řízení resortu sociálních věcí Lenky Kadlecové, příznivcům poděkoval spolu s ní i radní pro zdravotnictví Petr Tulpa.

Setkání zpestřili přítomným i klienti několika domovů krátkým vystoupením. Mezi účinkujícími nechyběl například Rachot Band z Jedličkova ústavu.

„Někoho obdarovat znamená způsobit hned dvojí radost, jednu sobě a druhou tomu, komu je dar určen. Těší mne, že se našlo tolik podnikatelů a organizací, kteří si všímají potřeb našich klientů a neváhají jim pomoci. A to někteří opakovaně,“ zdůraznila náměstkyně Lenka Kadlecová.

Liberecký kraj má v resortu sociálních věcí celkem 18 příspěvkových organizací, které pečují o cca 1.400 klientů. Poskytovaná péče je velmi nákladná. Liberecký kraj na ni ročně vynakládá finanční prostředky ve výši takřka sto milionů korun. „Dary byly věnovány na služby, které jsou prostřednictvím našich příspěvkových organizací poskytovány občanům Libereckého kraje,“ doplnila Lenka Kadlecová.

Daníčková Blanka
blanka.danickova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226302
Mobil: 732765215