Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Kraj pokračuje v úsporách při vypisování veřejných zakázek, od začátku roku uspořil téměř 9, 8 mil. Kč

Dědková Markéta

tisková mluvčí kraje a krajského úřadu

  • 17. 03. 2014 16:25
  • Ekonomika

Sdílet článek

Liberecký kraj od začátku letošního roku ušetřil na devíti veřejných zakázkách 9 789 836 Kč.  V období od 1. 1. 2014 do 10. 3. 2014 byly vyhodnoceny 3 veřejné zakázky zadávané dle zákona č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách a 6 veřejných zakázek malého rozsahu zadávaných resortem investic.

Předpokládaná hodnota všech těchto veřejných zakázek byla 27 510 541 Kč bez DPH. Vysoutěžené částky, resp. ceny dle smluv jsou ve výši 17 720 705,- Kč bez DPH. Liberecký kraj tak uspořil 35,58 % z hodnoty zakázek, tedy téměř 9, 8 mil. Kč bez DPH.
„Kromě dosažení úspory ve vysoutěžených veřejných zakázkách Liberecký kraj také velmi důsledně prověřuje zachování kvality dle projektové dokumentace s odůvodněním mimořádně nízkých nabídkových cen v položkách jednotlivých nabídek. Finanční úspora nám umožňuje financovat více potřebných projektů a spolufinancovat odstraňování povodňových škod, které jsme se zavázali dokončit,“ říká ekonomický náměstek hejtmana LK Marek Pieter s tím, že optimální zadávací dokumentace přináší více uchazečů a širší možnosti vybrat co nejvhodnější nabídku.

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky