Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Kraj pořádá první seminář nazvaný „Život s památkami“

Mgr. Langer Jiří

  • 20. 10. 2009 00:00

Sdílet článek

[id:8950|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Krajský úřad Libereckého kraje, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu pořádá pod záštitou statutární náměstkyně hejtmana Libereckého kraje Lidie Vajnerové poprvé v historii krajů speciální seminář „Život s památkami“, který se bude konat dne 27. října 2009 od 9 hodin v multimediálním sále ve 3. patře v sídle Krajského úřadu Libereckého kraje, ulice U Jezu v Liberci..

„Pokusíme se účastníky srozumitelnou formou seznámit s  legislativou v oblasti památkové péče v České republice, a se základními pojmy, které se problematiky týkají.,“ uvedla Lidie Vajnerová s tím, že budou vysvětleny i povinnosti a práva vlastníků kulturních památek a vlastníků nemovitostí, které nejsou kulturní památkou, ale jejichž nemovitosti se nacházejí na území památkových zón a rezervací.

Svou činnost představí i Národní památkový ústav, ú. o. p. v Liberci. Samostatným bodem pak bude problematika archeologie, na kterou v závěru naváže oblast územního plánování z pohledu ochrany kulturního dědictví.

„Seminář je přednostně koncipován pro starostky a starosty obcí, ale je  zvána i široká veřejnost. Účast je zdarma,“ řekla náměstkyně hejtmana.

  Z kapacitních a organizačních důvodů je však třeba potvrdit účast do 23. října 2009 na telefon nebo e-mailovou adresu tel.: 485 226 420, e-mail: lucie.prandnerova@kraj-lbc.cz.

Případné další informace Vám rádi zodpoví na oddělení památkové péče, odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu Krajského úřadu Libereckého kraje.

 

Mgr. Martin Nechvíle   485 226 538, martin.nechvile@kraj-lbc.cz

Mgr. Lucie Prandnerová          485 226 420, lucie.prandnerova@kraj-lbc.cz

Bc. Markéta Ščerbáková         485 226 650, marketa.scerbakova@kraj-lbc.cz

 

Program semináře:
09.00   zahájení
09.15   legislativa v oblasti památkové péče
09.45   pojmy z oblasti památkové péče
10.30   přestávka
10.50   představení Národního památkového ústavu, ú. o. p. v Liberci a jeho úloha v systému

            památkové péče

11.20   problematika archeologie a územního plánování z hlediska památkové péče
12.00   diskuse

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky