Svítíme žlutě! Největší veletrh škol a firem EDUCA WEEK LIBEREC. Probíhá od 6. 10. do 12. 10. 2025. Program je sestavený tak, aby zaujal odbornou i laickou veřejnost. Rodiče i učitele. Personalisty i manažery.
Kraj poskytne peníze vybraným sociálním příspěvkovým organizacím na pokrytí provozních nákladů
- 18. 10. 2022 13:14
- Rozvoj
- Sociální
Celkem 21.359.832 korunami dofinancuje Liberecký kraj vybrané příspěvkové organizace. Bude jim tím kompenzovat zvýšené náklady na energie, ubytování uprchlíků či platy zaměstnanců. V roce 2022 obdržely organizace od Ministerstva práce a sociálních věcí o 60 milionů korun méně než v roce loňském.
„Kraje dlouhodobě usilují o změnu ve financování sociálních služeb a volají po tom, aby financování bylo víceleté a také aby se konečně ustanovila jednotná pravidla v podpoře obcí, měst i krajů. Otázkou však stále zůstává, jak dopadne financování sociálních služeb v příštích letech, a to zejména v souvislosti s energetickou situací,“ uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí. „Více než 21 miliony korun tak podpoříme celkem deset příspěvkových organizací.“
Mezi podpořené organizace patří například Domov Sluneční dvůr, OSTARA či Centrum intervenčních a psychosociálních služeb Libereckého kraje.

Další aktuality
Startuje druhý ročník TechStarteru, projekty zloňska už fungují ve firmách
- 03. 10. 2025
- Ekonomika
- Rozvoj
- Školství
Digitální kavárna ukázala školám, jak zvládnoutspisovou službu bez stresu
- 03. 10. 2025
- Rozvoj
- Školství
Krajští radní opět jednali se svými protějšky ze statutárního města Liberec
- 01. 10. 2025
- Doprava
- Kultura
- Majetek a investice
- Rozvoj
- Sociální
- Školství
- Zdravotnictví
- Životní prostředí