Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Kraj představuje fotografie ze života osob s mentálním postižením

08. 02. 2018

Putovní výstava fotografií, které zachycují zážitky mentálně postižených z dvanácti organizací z celé republiky, je až do 16. února k vidění ve vestibulu Krajského úřadu Libereckého kraje. Záštitu nad libereckou zastávkou kolekce snímků převzal náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální věci Pavel Svoboda.

Fotografie pocházejí z dílny jednotlivých organizací a zachycují zážitky handicapovaných během jejich nejrůznějších aktivit, například z výletů. Cílem výstavy, nazvané Pomáháme fotografiemi, je ukázat návštěvníkům, jak barevný dokáže být svět mentálně postižených, a že i tito lidé se dokáží radovat ze stejných věcí jako zdravé osoby.

 „Některé události prožívají intenzivněji a spontánněji než my. Dokáží se radovat z maličkostí, k nimž my, zdraví, býváme někdy až neteční,“ poznamenal Pavel Svoboda. „Jsem rád, že fotografie ze života mentálně postižených můžeme ukázat také v Liberci. Umožní lidem nahlédnout do vnitřního světa handicapovaných. I fotografie mohou být jedním z kroků, jež vedou k začlenění zdravotně postižených do společnosti,“ dodal.

Pořadatelem výstavy je spolek Fotografiemi pro radost. Patronát nad její libereckou zastávkou převzala příspěvková organizace Libereckého kraje – Domov a Centrum aktivity Hodkovice nad Mohelkou. Výstavu už viděli lidé v Táboře, v Praze a v Ostravě–Vítkovicích. Z Liberce se fotografie přesunou do Ivančic, následovat bude opět Praha a po ní Olomouc, Pardubice a Jihlava. Mezi patrony projektu je řada významných osobností, například fotografové Lenka Hatašová a Robert Vano. Ve vestibulu Krajského úřadu Libereckého kraje je možné si výstavu prohlédnout v pracovní dny od 8:00–16:00 hodin, v pondělí a ve středu od 8:00–17:00 hodin.

Mgr. Filip Trdla
filip.trdla@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226302