Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Kraj přispěl k úspěchu oblastního kola Porty

Kraj přispěl k úspěchu oblastního kola Porty

[31426|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/tiskove/porta_duo_d_22_2fa7f378ab.jpg]

16. 04. 2009
[id:7890|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Duo Marie Havlová a Milan Krejsa z Krupky získalo Interpretační portu, Duo D + 22 z Jablonce n. N. Autorskou portu a postupují do národního finále v Řevnicích, respektive do mezinárodního finále Porty v Ústí n. L. Úspěšnou akci, kterou moderoval Jarda Handlíř, jinak bandžista liberecké country kapely Sešlost, částkou 10 tisíc Kč podpořil Liberecký kraj ze svého kulturního grantu.

O vítězích rozhodlo oblastní kolo Severočeské porty, které se konalo v uplynulém víkendu ve Western clubu ve Vratislavicích nad Nisou. Na pódiu se představilo 9 soutěžících. Vedle vítězů – Dua D +22, které bylo kupodivu trojčlenné (Anna a Jan Drábkovi a Jakub Svoboda), a Dua Marie Havlová a Milan Krejsa, ještě Duo Passage a hosté, těch přijelo rovnou šest z Prahy a Liberce (David Watzl, Jaroslav Kuchař. Markéta Šiffelová, Petra Štěpánková, Jan Klupa a Martin Kasa), KaBáJa z Liberce (Kateřina Novotná, Kateřina Císařová a Bára Purmová), sólistky Tereza Kosová a Hana Vosátková, obě z Liberce,  Weslooy z Liberce (Jan Vávra a Josef Beránek), Kateřina Králová s Ladislavem Ouhrabkou ze Železného Brodu a liberecká skupina Větrno (Pavel Déčko, Vinklář, Zuzana Agens Pořízková, David Davidě Vaniš, Katka  Procházková a Martin Machura.

„Konkurence byla letos hodně vyrovnaná. O jediný bod Zvítězilo zkušené Duo M + M, které tu soutěžilo už počtvrté a obhájilo loňské prvenství,“ prozradil člen poroty Adam Radiměřský, bývalý kytarista a zpěvák skupin Sešlost a Rendez-Vous s tím, že v Interpretační portě skončilo třetí Duo D + 22, které vybojovalo i Diváckou portu a navíc postupuje do Ústí n. L. s vlastními písničkami. Věnuj srdce a Zastávka Naděje.

Portu pořádala Česká tábornická unie – Osada Jizera a Trampská osada Severka, včele s šéfem Janem“Jeńkem“ Rubešem.

Na závěr setkání se uskutečnil tradiční Western bál, na němž tradičně již od roku 2004 k tanci a poslechu hraje do kuropění liberecká country kapela Sešlost. Nechybělo předtančení skupiny The Wings a bohatá tombola. Za rok tedy ahóój, snad už v rekonstruovaném Western clubu.  

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302