Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Kraj vybral firmu, která postaví výjezdovou základnu pro zdravotníky v Hrádku nad Nisou

Mgr. Filip Trdla

tiskový mluvčí kraje a krajského úřadu

  • 22. 03. 2023 10:43
  • Majetek a investice

Sdílet článek

Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje se dočká nové výjezdové základny v Hrádku nad Nisou. Projekt počítá kromě moderní stavby také s přípojkou vody, novou kanalizací, telefony či napojením na veřejnou komunikaci. Základnu postaví firma KN-STAV s.r.o., a to za nabídkovou cenu 23.550.041,40 korun včetně DPH. Stavební práce by měly začít nejpozději v květnu letošního roku. Podle smlouvy pak bude mít firma rok na dokončení projektu.

„Do výběrového řízení se přihlásilo celkem 6 stavebních společností. Vybrali jsme firmu KN-STAV s.r.o., která podala ekonomicky nejvýhodnější nabídku a splnila podmínky účasti v zadávacím řízení,“ uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

Stavba v Hrádku nad Nisou bude sloužit jako výjezdová základna Záchranné služby Libereckého kraje, a to pro dvě vozidla a jednu směnu zaměstnanců o počtu dvou osob. Zaměstnanci budou sloužit ve dvanáctihodinových směnách.

Stavba se bude skládat ze dvou výškově rozdílných částí. V té vyšší budou dvě garážová stání a k nim přiléhající sklad kyslíku, sklad odpadů a dekontaminační místnost. Ve druhé snížené části budou následující prostory: středová chodba, sklady léků a lékařského materiálu a sociální zázemí. Šatny jsou orientovány do ulice, směrem do zahrady pak povedou denní místnosti a technické zázemí budovy. Parter budovy bude ponechán převážně zatravněný se zpevněnými plochami. Garáž bude sloužit také jako mycí box, tudíž budou zdravotníci moci omývat a čistit svá sanitní vozidla.

„Naším cílem je stavět nové moderní základny zdravotnické záchranné služby tak, aby se co nejvíce snížily dojezdové časy sanitek k pacientům. Z nových výjezdových základen již za nimi v krizových situacích míří například zdravotníci v Rokytnici nad Jizerou. Pevně věřím, že se dočkáme také nové výjezdové základny ve Frýdlantu či Jablonci nad Nisou,“ uzavřel hejtman Martin Půta. 

 

Youtube video

 

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky