Kraj vybral firmy, které zrekonstruují další kilometry silnic

Mgr. Filip Trdla

tiskový mluvčí kraje a krajského úřadu

• 06. 09. 2023 11:05
  • Doprava

Nový asfalt, ale i krajnice, chodníky, veřejné osvětlení, vyčištěné příkopy a přehledné dopravní značení. To vše a mnoho dalšího přinesou chystané rekonstrukce silnic v regionu. Kraj vybral dodavatele stavebních prací hned u několika dalších, které vedou napříč jeho územím.

„Nově zrekonstruované silnice nejenže zvýší bezpečnost při jízdě, ale umožní také rychlejší a komfortnější cestování. Rád bych poděkoval řidičům za trpělivost, kterou je občas potřeba projevit. Vím, že práce na silnici může občas způsobit trochu nepohodlí a zpomalit naše cesty, ale je třeba si uvědomit, že tyto rekonstrukce nejsou jen investicí do naší infrastruktury, ale také do budoucnosti nás a našich dětí,“ uvedl Jan Sviták, statutární náměstek hejtmana pro resort dopravy.

Liberecký kraj spravuje 477,8 kilometru silnic II. třídy a 1.583,5 kilometru silnic III. třídy. Letos má na rekonstrukce komunikací zhruba 1,2 miliardy korun.

Konkrétní přehled schválených silničních projektů na jednání Rady Libereckého kraje 5. září 2023:

1) Silnice III/27915 Modřišice

Vybraná firma: EUROVIA CS, a.s.

Cena: 17.836.610 korun včetně DPH

2) Silnice III/26851 Skalice u České Lípy – rekonstrukce silnice včetně chodníku

Vybraná firma: SaM silnice a mosty a.s.

Cena: 11.500.330,90 korun včetně DPH

3) Silnice III/28719 Vesecko

Vybraná firma: SaM silnice a mosty a.s.

Cena: 4.208.107,18 korun včetně DPH

4) Silnice II/289 Cimbál–Příkrý

Vybraná firma: Společnost „Silnice II/289 Cimbál–Příkrý“ (sdružení MI Roads a.s. a B E S s.r.o.)

Cena: 18.050.473,97 korun včetně DPH

5) Silnice III/28723 Mukařov

Vybraná firma: EUROVIA CS, a.s.

Cena: 6.715.500 korun včetně DPH

6) Silnice III/2832 Rakousy, zabezpečení silnice

Vybraná firma: SWIETELSKY stavební s.r.o.

Cena: 5.358.288,91 korun včetně DPH