Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Kraj vyhlásil dotační programy na podporu tělovýchovy a sportu. Nabízí také konzultace či semináře

Mgr. Filip Trdla

tiskový mluvčí kraje a krajského úřadu

  • 20. 12. 2023 13:30
  • Školství

Sdílet článek

Podporovat sportovní akce a činnost dětí a mládeže. To je cíl dotačních programů, které vyhlásil 20. prosince letošního roku Liberecký kraj.

Kdo chce o dotaci požádat, může využít konzultací či seminářů. S radami jsou připraveni pracovníci oddělení mládeže a sportu krajského úřadu, kteří jsou zároveň administrátoři obou programů.

„Určitě je lepší využít poradenství a metodickou pomoc administrátorů programů než riskovat, že bude celý projekt kvůli špatně napsané žádosti z hodnocení vyřazen, proto bych žadatelům doporučil konzultací využít,“ uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti. „Krajské oddělení mládeže a sportu pořádá v lednu hned dva semináře pro žadatele, kde se zájemci dozví podrobnosti o pravidlech i to, jak sepsat žádost.“

Semináře pro žadatele se budou konat ve středu 10. a ve čtvrtek 11. ledna vždy od 16 hodin v multimediálním sále budovy C Krajského úřadu Libereckého kraje (U Jezu 642/2a, Liberec). Na seminář je nutné se přihlásit, a to na odkazu: Seminář k dotačním programům 4.26 a 4.23 pro rok 2024 - Formuláře Google

„Doporučuji žadatelům využít semináře či poradenství od administrátorek projektu. Ony nejlépe vědí, co musí žádost obsahovat, aby byla sepsána správně dle pravidel dotačního programu. Z mého pohledu je tento postup nejjednodušší,“ upřesnil Čeřovský.

Kraj konkrétně vyhlásil tyto programy: 4.23 Sportovní akce pro rok 2024 a 4.26 Podpora sportovní činnosti dětí a mládeže ve sportovních organizacích. V prvním z nich je k dispozici 4.750.000 korun a ve druhém 22.000.000 korun. Žádat mohou pořadatelé sportovních akcí na území Libereckého kraje v roce 2024 nebo sportovní organizace na pravidelnou celoroční sportovní činnost dětí a mládeže.

Bližší informace k programům jsou na webu: https://dotace.kraj-lbc.cz/telovychova-a-sport

Informace o programech poskytnou po telefonické domluvě pracovnice krajského úřadu – administrátorky programů. O program 4.23 se stará Zita Vlková, jejíž telefonní číslo je 485 226 638 a e-mailová adresa zita.vlkova@kraj-lbc.cz.

Kontaktní osobou stran programu 4.26 je Lucie Hlavsová – telefonní kontakt je 485 226 674 a e-mailový lucie.hlavsova@kraj-lbc.cz. Obě administrátorky zároveň povedou i semináře.

Žádosti přijímá Krajský úřad Libereckého kraje od 19. ledna do 2. února roku 2024.

 

 

Youtube video

 

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky