Kraj vyhlašuje další dotační programy v oblasti zdravotnictví. Podpoří ozdravné pobyty pro handicapované občany či primární péči v regionu

Mgr. Filip Trdla

tiskový mluvčí kraje a krajského úřadu

• 10. 01. 2024 10:51
  • Zdravotnictví

Přesně 6,4 milionu korun poskytne Liberecký kraj ze čtyř dotačních programů z resortu zdravotnictví. Podpoří primární péči v regionu, ozdravné a rekondiční pobyty pro zdravotně a tělesně postižené, preventivní a léčebné projekty a také konkrétní osoby se zdravotním postižením. O vyhlášení podmínek programu rozhodla na svém včerejším jednání krajská rada.

„Jsem rád, že kromě již tradičních dotačních programů z oblasti zdravotnictví můžeme letos už podruhé vyhlásit také program 9.4 Podpora primární péče. Dotace pomáhají tam, kde je to nejvíce potřeba – nemocným lidem v procesu uzdravování a poskytovatelům zdravotní péče ve vybudování potřebného zázemí,“ uvedl Vladimír Richter, člen rady kraje pro resort zdravotnictví.

Konkrétní přehled vyhlášených programů z Dotačního fondu Libereckého kraje (oblast zdravotnictví):

9.1 – Podpora ozdravných a rekondičních pobytů pro zdravotně/tělesně postižené občany v celkovém finančním objemu 950.000 korun. Žádosti je možné podávat od 4. do 28. března 2024. Minimální výše dotace činí 5.000 korun, maximální pak 70.000 korun.

9.2 – Podpora preventivních a léčebných projektů v celkovém finančním objemu 650.000 korun. Žádosti je možné podávat od 4. do 28. března 2024. Minimální výše dotace činí 5.000 korun, maximální pak 50.000 korun.

9.3 – Podpora osob se zdravotním postižením v celkovém finančním objemu 300.000 korun. Žádosti je možné podávat od 4. do 28. března 2024. Minimální výše dotace činí 10.000 korun, maximální pak 70.000 korun.

9.4 – Podpora primární péče v celkovém finančním objemu 4.500.000 korun. Žádosti je možné podávat od 4. března do 30. dubna 2024. Minimální výše dotace činí 10.000 korun, maximální má tři varianty:

1. V případě podpory ordinací praktických lékařů (všeobecné praktické lékařství a praktické lékařství pro děti a dorost/pediatrie):
  • pro obce s počtem obyvatel do 10.000 (dle statistiky ČSÚ k 1. lednu 2022) celkem 800.000 korun
  • pro obce s počtem obyvatel od 10.001 (dle statistiky ČSÚ k 1. lednu 2022) celkem 400.000 korun
  1. V případě podpory ordinací zubních lékařů celkem 1.000.000 korun.