Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Kraje umějí rozdělit granty, peněz na vzdělávání je však stále málo

Kraje umějí rozdělit granty, peněz na vzdělávání  je však stále  málo

[30393|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/vnejsi_vztahy/cikl_c61e0afb1c.jpg]

09. 03. 2009
[id:7632|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Krajské úřady chtějí od ministerstva školství získat více peněz na globální granty pro vzdělávání. Kraje se domnívají, že se jim daří peníze smysluplně rozdělit. Peníze, které mají k dispozici, ale pokryjí jen malou část předložených projektů. Shodli se na tom při svém prvním společném jednání zástupci komise Asociace krajů ČR pro školství a sport.

"Pověříme Radu Asociace krajů ČR, aby to projednala s ministerstvem školství," doplnil náměstek hejtmana por školství LK Radek Cikl.

 Liberecký kraj podle něj rozdělil vloni na granty ve školství 70 milionů korun, uspokojil však jen jednu třetinu žadatelů. Školská komise asociace se chce také podílet na přípravě výzvy evropského operačního programu vzdělávání pro konkurenceschopnost. Jde jí o to, aby tematicky nejlépe vyhovovala potřebám vzdělávacích institucí. Usnesla se také na tom, že bude usilovat o to, aby ministerstvo zjednodušilo administrativu při čerpání evropských peněz.

"Školy, vzdělávací a neziskové organizace si s nimi samy jen těžko poradí," poznamenal náměstek hejtmana.

Náměstci krajů se ve čtvrtek zúčastnili jednání na ministerstvu školství, debatovali právě o způsobu čerpání financí z EU.

"Jedním z bodů této diskuze bylo i zjednodušení čerpání těchto peněz a snaha ministerstva připravit pro školy "kuchařku" efektivního a jednoduchého čerpání evropských peněz," řekla mluvčí resortu Kateřina Böhmová.

Liberecký kraj představil v Harrachově ostatním krajům svůj pilotní projekt na podporu technického školství, jehož cílem je předejít akutnímu nedostatku kvalifikovaných technických kádrů.

"Vzhledem k současné hospodářské krizi je třeba získat pro spolupráci podniky. Ty by měly z dobrého výsledku kampaně získat nejvíce," upozornil náměstek s tím, že Liberecký kraj dává na podporu studia technický oborů milion korun ročně. (s využitím čtk)

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302