Svítíme oranžově. Logo kraje na budově úřadu se dnes rozsvítí oranžově. Vyjadřujeme tím podporu akci Rozsviť Liberecký kraj, která se věnuje tématu roztroušené sklerózy.
Více informacíKrajská centrála cestovního ruchu získala důležité ocenění kvality
- 02. 10. 2025 09:30
- Cestovní ruch
Certifikaci v kategorii Krajská organizace destinačního managementu získala nedávno založená Centrála cestovního ruchu Libereckého kraje. Podařilo se ji získat na jeden rok.
„První rok centrály byl určený jednak pro dosažení certifikace a také pro nastartování činnosti. Při jejím zakládání jsme si stanovili tři směry činnosti. Sport a volnočasové aktivity, oblast kultury a Křišťálové údolí. Toto směřování stále platí,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu a cestovní ruch Libereckého kraje.
Certifikační komise složená z odborníků ze státní příspěvkové organizace CzechTourism, ministerstva pro místní rozvoj, Asociace krajů České republiky a dalších organizací udělila centrále 94 z maximálních 100 bodů a doporučila ji k certifikaci bez zásadních výhrad.
Odborníci konstatovali, že krajská centrála velmi dobře pracuje s aktuálními a moderními marketingovými nástroji, má profesionálně zpracovaný dokument popisující produkty cestovního ruchu a aktivně pracuje s 3 K platformou. Jako slabé stránky, na kterých musí centrála zapracovat, naopak komise označila nekompletní střednědobý strategický dokument.
„První certifikace je pro nás potvrzením kvality i závazkem do budoucna. Chceme posílit propagaci Libereckého kraje pod značkou Northern Bohemia na zahraničních trzích a rozvíjet spolupráci v oblasti řízení turistických produktů nejen s tuzemskými partnery, ale i s regiony v Sasku a Dolním Slezsku,“ uzavřel David Pastva, ředitel Centrály cestovního ruchu Libereckého kraje.
Další aktuality
Liberecký kraj obnoví historické objekty u Vodního hradu v České Lípě
- 03. 06. 2026
- Cestovní ruch
- Dotace a granty
- Majetek a investice
- Rozvoj
Kulturní organizace Libereckého kraje mají za sebou úspěšný rok. Přilákaly návštěvníky, uspěly v zahraničí a investovaly do budoucnosti
- 03. 06. 2026
- Cestovní ruch
- Kultura
O víkendu se otevřelo čtyřicet čtyři podstávkových domů. Návštěvnost byla rekordní
- 02. 06. 2026
- Cestovní ruch