Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Krajská knihovna chystá rekonstrukci hudebního oddělení

23. 01. 2017

Na necelý měsíc se v pondělí 30. ledna uzavře hudební oddělení Krajské vědecké knihovny v Liberci. Své návštěvníky znovu přivítá v pondělí 20. února, kdy se mohou těšit na nově zrekonstruované prostory a vylepšenou programovou náplň.

Vypůjčené dokumenty z hudební knihovny mohou klienti knihovny vracet v ostatních odděleních a rezervované dokumenty lze vyzvedávat v oddělení pro děti a mládež.

 „Čtenářům se omlouváme za vzniklé komplikace, ale věříme, že nové prostory ocení. Stávající vzhled oddělení budeme měnit podle současných požadavků. V nově pojatém hudebním oddělení bude umístěno menší množství zvukových dokumentů. Ty nepůjčované se v poslední době přesouvaly do skladu, interiér bude tím pádem i jinak uspořádaný,“ vysvětluje vedoucí oboru služeb Dana Petrýdesová. Cílem je vytvořit příjemný prostor, který nebude sloužit pouze jako půjčovna dokumentů, ale nabídne celou řadu dalších aktivit. „Jednou z nich bude půjčování společenských her, kterých jsme nakoupili celkem 90 kusů a budou si je moci půjčovat jak děti, tak i dospělí. Těšíme se na konání různých akcí a workshopů pro školy i veřejnost,“ doplnila Petrýdesová.

V současné době nově probíhají v dopoledních hodinách hudební pořady pro základní školy, dále workshopy muzikoterapie, v odpoledních hodinách pokračují Vrátka k muzice. Do budoucna knihovna plánuje rozšířit nabídku o další vzdělávací a volnočasové aktivity. Nové uspořádání nabídne rozsáhlejší možnosti vzájemného setkávání se a relaxace, než tomu bylo dosud.

TZ KVKLI

Daníčková Blanka
blanka.danickova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226302
Mobil: 732765215