Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Krajská vědecká knihovna v Liberci bude v letních měsících uzavřená 

Mgr. Filip Trdla

tiskový mluvčí kraje a krajského úřadu

  • 24. 04. 2019 00:00
  • Sociální

Sdílet článek

Krajská vědecká knihovna v Liberci oznamuje svým uživatelům a návštěvníkům, že hlavní budova knihovny bude z důvodu rekonstrukce vnitřních prostor v letních měsících pro veřejnost kompletně uzavřena, a to v termínu od 1. června do 31. srpna 2019.

V rámci projektu Knihovna Liberec – Zkvalitnění ochrany a zpřístupnění knihovního fondu a jeho prezentace (číslo projektu: CZ.06.3.33/0.0/0.0/16_027/0007244), financovaného z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Integrovaného regionálního operačního programu, budou v průběhu letních měsíců v knihovně realizovány úpravy, které ovlivní a zkvalitní nejenom ochranu knihovních fondů, ale také způsoby jejich prezentace a zpřístupnění. Cílem projektu je zvýšení dostupnosti vybraných dokumentů – probíhá restaurování, digitalizace fondů – a celkové zvýšení komfortu uživatelů v prostorách pro veřejnost. Podrobnější informace o projektu jsou umístěny na webu knihovny a Libereckého kraje.

Konkrétně budou v létě prováděny následující práce: rekonstrukce světlíku nad půjčovnami, rekonstrukce klimatizace v depozitáři vzácných tisků, vytvoření tiché studijní zóny, rekonstrukce toalet pro veřejnost, výměna koberců, přechod na RFID technologie umožňující modernější a efektivnější ochranu dokumentů i samoobslužné půjčování.

Po dobu realizace projektu v letních měsících poskytne knihovna svým uživatelům dočasně prodloužení výpůjční lhůty pro vracení dokumentů. Objednávky ze skladů a půjčoven v hlavní budově nebude možné během uzavření vyřizovat, výdej rezervací bude však po domluvě umožněn na vybrané pobočce. Všem čtenářům bude prodloužena platnost registrace o 3 měsíce.

Od 1. května knihovna dočasně navyšuje limity maximálního počtu vypůjčených dokumentů a vyzývá své čtenáře, aby si na léto včas vypůjčili dostatečný počet titulů.

Během letních měsíců mohou čtenáři využívat služeb městských poboček knihovny. Ty budou během uzavření hlavní budovy zásobovány větším množstvím žádaných knih a denního tisku. K dispozici uživatelům budou v rozšířené otevírací době pobočky Králův Háj, Vesec a Ruprechtice. Pobočka Kunratická bude mít v květnu a červnu z technických důvodů omezený provoz, během letních prázdnin bude uzavřena. Pobočky Machnín a Rochlice budou v měsíci červnu otevřeny dle své běžné otvírací doby, poté ale uzavřeny.

Veškeré informace o službách a omezeních provozu knihovny včetně otevírací doby poboček v letních měsících naleznete na webových stránkách www.kvkli.cz/leto.  

Všem uživatelům a návštěvníkům se omlouváme za případné komplikace a věříme, že s výsledkem letních prací budou spokojeni.       

TZ: KVKLI, Blanka Konvalinková, ředitelka knihovny

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky