Krajská záchranka má nové servisní vozidlo

24. 01. 2018

Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje převzala ve středu 24. ledna od firmy FOSAN s.r.o. nové vozidlo výrobní značky MERCEDES-BENZ Sprinter 319.

V podmínkách ZZS LK je určeno zejména k dopravě personálu při řešení krizových situací a mimořádných událostí, kde je potřeba nasazení více lidí ze strany ZZS LK. Dále bude využito na dopravu zaměstnanců na vzdělávací akce.

Celková cena vozidla  je 2 951 057 Kč, přičemž částkou 1 971 650 Kč přispěla dotace od České kanceláře pojistitelů z Fondu zábrany škod.

„Dnes jsem se zúčastnil slavnostního převzetí servisního vozidla pro Zdravotnickou záchrannou službu LK. Vůz v hodnotě bezmála 3 miliony Kč je víceúčelový, využitelný pro převoz materiálu a speciálního vybavení včetně varianty přepravy až 9 osob,“ říká Přemysl Sobotka, náměstek hejtmana pro resort zdravotnictví. „Mám z nového servisního vozidla radost a věřím, že bude pracovníkům krajské záchranky dobře sloužit. Teď zbývá dokončit obměnu sanit, což je finančně náročný úkol hlavně pro Liberecký kraj,“ dodává náměstek.

Bc. Markéta Žitná (Dědková)
marketa.zitna@kraj-lbc.cz
Mobil: 739541624