Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Krajská záchranka má nové servisní vozidlo

24. 01. 2018

Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje převzala ve středu 24. ledna od firmy FOSAN s.r.o. nové vozidlo výrobní značky MERCEDES-BENZ Sprinter 319.

V podmínkách ZZS LK je určeno zejména k dopravě personálu při řešení krizových situací a mimořádných událostí, kde je potřeba nasazení více lidí ze strany ZZS LK. Dále bude využito na dopravu zaměstnanců na vzdělávací akce.

Celková cena vozidla  je 2 951 057 Kč, přičemž částkou 1 971 650 Kč přispěla dotace od České kanceláře pojistitelů z Fondu zábrany škod.

„Dnes jsem se zúčastnil slavnostního převzetí servisního vozidla pro Zdravotnickou záchrannou službu LK. Vůz v hodnotě bezmála 3 miliony Kč je víceúčelový, využitelný pro převoz materiálu a speciálního vybavení včetně varianty přepravy až 9 osob,“ říká Přemysl Sobotka, náměstek hejtmana pro resort zdravotnictví. „Mám z nového servisního vozidla radost a věřím, že bude pracovníkům krajské záchranky dobře sloužit. Teď zbývá dokončit obměnu sanit, což je finančně náročný úkol hlavně pro Liberecký kraj,“ dodává náměstek.

Bc. Markéta Žitná (Dědková)
marketa.zitna@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324
Mobil: 739541624