Krajské a komunální političky diskutovaly v Liberci
V sídle Libereckého kraje se v závěru minulého týdne uskutečnilo pod záštitou zastupitelky LK Stanislavy Silné a za účasti jablonecké senátorky Soni Paukrtové setkání komunálních a krajských političek. Akci připravilo občanské sdružení Fórum 50 %, které usiluje o společnost s vyrovnaným zastoupením žen a mužů v politice a ve veřejném životě.
V rámci projektu “Zaostřeno na ženy v krajské a komunální politice” podpořeného německou nadací Filia die Frauenstiftung se jednalo již o šesté setkání tohoto druhu, předchozí se uskutečnila v Praze, Poděbradech, Hradci Králové, Olomouci a Pardubicích.
„V Liberci se sešly nejen starostky a zastupitelky, ale i aktivní ženy se zájmem o problematiku rovných příležitostí,“ uvedla Jana Smiggels Kavková z o.s. Fórum 50 % s tím, že Soňa Pauktrová senátorka pozvala přítomné ženy na setkání komunálních političek v Senátu
Kromě odborných vstupů o zobrazování političek v médiích a postavení žen v politice, které zajistily organizátorky z Fóra 50 %, bylo dostatek prostoru pro diskuzi a sdílení zkušeností mezi účastnicemi
“Občanské sdružení Fórum 50 % usiluje o společnost s vyrovnaným zastoupením žen a mužů v politice a v rozhodovacích procesech. Fórum 50 % je přísně nadstranické,” zdůraznila Jana Smiggels Kavková.
Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302
24.03.2023 | Nepotřebné věci opět dostaly druhou šanci. Na kraji vytřídili 80 pytlů pro charitu
24.03.2023 | Noc s Andersenem zavede do světa Walta Disneye i Ondřeje Sekory
24.03.2023 | Po zimní pauze budou pokračovat práce na silnici z Výpřeže do Světlé pod Ještědem. Řidiči tam mohou projet
24.03.2023 | Zasedání krajského zastupitelstva se uskuteční v úterý 28. března od 14 hodin, na webu kraje ho můžete sledovat online
24.03.2023 | Anketa Sportovec roku Českolipska zná své vítěze