Krajské dny budou letos v Hrádku nad Nisou a na Grabštejně

[32565|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/tiskove/krajdny_b6ca6bafcb.jpg]

10. 06. 2009
[id:8250|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Liberecký kraj pořádá již páté Krajské dny Libereckého kraje, které se letos uskuteční 26. a 27. června v Hrádku nad Nisou a na hradě Grabštejn. V pátek 26. června se vše odehraje na hrádeckém Horním náměstí, v sobotu pak v rekreačním areálu Kristýna a na hradě Grabštejn. Oproti minulým letům budou tentokrát Krajské dny LK jen dvoudenní, ale o to zajímavější

„Opět jsme pojali Krajské dny Libereckého kraje jako přehlídku umu a dovedností žáků a studentů našich škol, kapel a dalších uměleckých seskupení působících v našem kraji. Představí se například místní základní školy, Dům dětí  Drak, žákovský BB band z České Lípy, kapely Seven,

country kapela Sešlost z Liberce, Ondřej Ruml, Monika Aghrebi, regionální poprocková kapela Koneckonců a další. Nebudou chybět ukázky biketrialu nebo vystoupení siláka René Golema Rychtra. Ale hlavně pro děti jako dárek k začínajícím prázdninám jsme připravili řadu soutěží, například malování triček, a her pro malé i velké i nejmenší, aby si ten začátek prázdnin pořádně užili, třeba i s velkým sobotním ohňostrojem.

Grabštejn se v sobotu přemění v opravdový středověký hrad, kde se představí šermíři, kejklíři, tanečníci, lancknechti a přijde i kat. A na malém hradním nádvoří se setkají studenti z Trojzemí – Česka, Polska a Německa,“ uvedl hejtman s tím, že Krajské dny jsou koncipovány jako program pro celou rodinu.

„Novinkou bude dobročinná akce, kdy každý člen Rady LK namaluje vlastní tričko, které pak budou vydraženy ve prospěch Dětského diagnostického ústavu v Liberci,“ doplnil hejtman.