Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Krajské finále turnaje Pohár Josefa Masopusta se koná 5. dubna v Liberci

05. 03. 2012

 

Ve školním roce 2011/2012 byl spuštěn projekt Pohár Josefa Masopusta., který se konal pod záštitou hejtmana LK Stanislava Eichlera a jeho náměstka pro školství a sport Radka Cikla (oba ČSSD).

 Projekt je zaměřen na studenty středních škol. Obsahem projektu je sportovní zápolení školních týmů ve fotbale. Soutěž se hraje formou postupových turnajů na úrovni okrsků, okresů a kraje. Vítěz krajského kola získává právo účasti v mezikrajské kvalifikaci. Vrcholem bude republikové finále v Praze na stadionu Na Julisce ve dnech 23.- 24. května.

V Libereckém kraji byla okresní finálová kola odehrána ve všech čtyřech okresech a zúčastnilo se celkem 33 středních škol. Do krajského finále, které se  uskuteční 5. dubna v Liberci na hřišti s umělým povrchem Technické univerzity,  Na Bohdalce 15, postoupily týmy SŠ gastronomie a služeb Liberec, Střední škola řemesel a služeb Jablonec n. N., Euroškola Česká Lípa a Obchodní akademie, Hotelová škola a SOŠ Turnov.

Vzhledem ke kvalitě jednotlivých školních týmů lze očekávat vynikající sportovní výkony, i když ty nejsou dle pořadatelů v tomto případě nejdůležitější.

„Každá pohybová aktivita pro mladé má svůj přínos. Jsme rádi, že Pohár Josefa Masopusta si našel své příznivce. Jedním z hlavních cílů je totiž i propagace myšlenek a vlastností, reprezentovaných Josefem Masopustem, žijící legendou světového fotbalu. Rád bych poděkoval všem, kteří se na realizaci projektu podílejí, organizátorům z Asociace školních sportovních klubů, všem účastníkům prvního ročníku za jejich účast a také vedení Libereckého kraje,“ řekl Petr Procházka, zástupce Klubu přátel Josefa Masopusta, který celý projekt koordinuje.

Více informací včetně výsledků naleznete na webu www.poharjm.cz.

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302
Mobil: 739 541 588