ať víme, jak to na našem webu žije?

Krajské kolo dopravní soutěže mladých cyklistů 2006 - Frýdlant

06. 06. 2006
[id:3962|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Ve dnech 1.-2. června 2006 se ve Frýdlantě uskutečnilo krajské kolo dopravní soutěže mladých cyklistů (DSmC), kterého se zúčastnila vítězná družstva okresních kol žáků základních škol nebo odpovídajících ročníků gymnázií v Libereckém kraji. Pořadatelem soutěže byl Liberecký kraj, spolupořadateli byly Policie ČR, Správa Severočeského kraje Ústí nad Labem a Integrovaná střední škola stavebních a řemeslných oborů, která je regionálním pracovištěm BESIP pro LK. Záštitu převzal člen rady Libereckého kraje Mgr. Vladimír Richter.

Soutěž, kterou jsme o víkendu uspořádali  na dětském dopravním hřišti ve Frýdlantě, absolvovalo více jak třicet dětí z celého Libereckého kraje. Ty soutěžily ve dvou věkových kategoriích v disciplínách, jakými byly např. pravidla provozu na pozemních komunikacích, jízda zručnosti na kole či zásady poskytování první pomoci“, řekl Vladimír Richter, člen rady Libereckého kraje.

323

Děti i učitelé obdržely upomínkové předměty věnované Libereckým krajem a sponzory soutěže, družstva na prvních třech místech pak cyklistické potřeby. Nejlepším jednotlivcem v I. kategorii soutěže se stala Jana Daňková ze ZŠ Česká, Liberec, v II. kategorii Martin Hudský  ze ZŠ Lomnice nad Popelkou. Oba nejlepší jednotlivci získali MP3 přehrávač.

Vítězná družstva postupují do celostátního kola, které se uskuteční v Pardubicích ve dnech
13.-15.6.2006. Vítězové budou reprezentovat svou školu na mezinárodní soutěži.