Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Krajské kolo dopravní soutěže mladých cyklistů je v cíli

Krajské kolo dopravní soutěže mladých cyklistů  je v cíli

[32555|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/tiskove/kola_52973f64c4.jpg]

10. 06. 2009
[id:8247|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Na dětském dopravní hřišti v Liberci a Autokempu v Pavlovicích se 4.-5. června 2009 se uskutečnilo krajské kolo dopravní soutěže mladých cyklistů (DSmC).Zúčastnila se jej vítězná družstva okresních kol žáků základních škol nebo odpovídajících ročníků gymnázií v Libereckém kraji. Pořadatelem soutěže byl Liberecký kraj, spolupořadateli byly Policie ČR, Správa Severočeského kraje Ústí nad Labem a Střední škola stavební a dopravní v Liberci. Záštitu převzal náměstek hejtmana Libereckého kraje pro resort dopravy pan Martin Sepp.

 

Soutěže se zúčastnilo 32 dětí, přičemž jedno družstvo ze základní školy Česká, Liberec (I kategorie) absolvovalo disciplíny mimo soutěž a bylo by jim do konečných výsledků přičteno 4000 trestných bodů.

Soutěž proběhla na dětském dopravním hřišti v Liberci a v areálu autokempu v Pavlovicích, a to ve dvou kategoriích. V  I. kategorii soutěžili žáci 5. a 6. ročníků ZŠ (družstvo tvoří 2 děvčata + 2 chlapci), v II. kategorii soutěžili žáci 7. až 9. ročníků ZŠ (družstvo tvoří 2 děvčata + 2 chlapci).

Družstva absolvovala čtyři soutěžní disciplíny. Výsledek družstva byl dán součtem trestných bodů jeho jednotlivých členů. Soutěžními disciplínami byly:

1.      Pravidla provozu na pozemních komunikacích – teoretická část – test

  1. Pravidla provozu na pozemních komunikacích – praktická část – jízda po DDH
  2. Jízda zručnosti na kole
  3. Zásady poskytování první pomoci

 

  Výsledky družstev I. Kategorie

 

 

Výsledky družstev II. Kategorie

 

 

Děti i učitelé obdrželi ceny věnované Ministerstvem dopravy, Libereckým krajem a sponzory soutěže. Nejlepším jednotlivcem v I. kategorii soutěže se stal Jan Dubský ze ZŠ Lomnice nad Popelkou, v II. kategorii Jaroslav Grof,  také  ze ZŠ Lomnice nad Popelkou. Oběma blahopřejeme.

Vítězná družstva postupují do celostátního kola, které se uskuteční ve dnech 16.-18.6.2009  v Světlé nad Sázavou Vítězové budou reprezentovat svou školu na mezinárodní soutěži.

                                                                  

 

                               

 

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302