Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Krajské kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů

30. 05. 2005
[id:2864|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:724 030 320|aktualizace:]

Ve dnech 2. – 3. června 2005 pořádá Liberecký kraj na Dětském dopravním hřišti v Liberci krajské kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů, nad kterou převzal záštitu Vladimír Richter, člen rady kraje pověřený vedením resortu dopravy. Do krajského kola se mohla přihlásit vítězná družstva oblastních kol žáků základních škol nebo odpovídajících ročníků gymnázií, popř. dalších alternativních škol. Družstva budou absolvovat čtyři soutěžní disciplíny v předem vylosovaném pořadí a výsledek družstva bude dán součtem trestných bodů jednotlivých jeho členů. Soutěžící budou muset prokázat v testu své teoretické znalosti pravidel provozu na pozemních komunikacích, ty budou muset ale také předvést v praxi, a to v jízdě na kole. V jízdě na kole ukáží také svoji zručnost. Poslední disciplína, která bude na soutěžící čekat, jsou zásady poskytování první pomoci jako je např. ošetření zraněného kolene, lokte, poskytnutí umělého dýchání či znehybnění zlomené ruky nebo nohy.

Vítězové krajského kola Dopravní soutěže mladých cyklistů postupují do celostátního finále této soutěže, které se uskuteční v Sokolově ve dnech 14. – 16. června 2005.

Futerová Linda
linda.futerova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302
Mobil: 724 030 320