Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Krajské protikorupční pracoviště - Čmelák, nemá opět pravdu

25. 02. 2015

Nepodepsaná tisková zpráva Krajského protikorupčního pracoviště, které založil pro svou potřebu krajský zastupitel a zároveň náměstek primátora Jan Korytář (Změna?), vydaná s datem 27. 2. pod názvem „Stanovisko KPKP se stalo podnětem pro práci protikorupční policie“, obsahuje celou řadu nepravd, spekulací, domněnek a výmyslů.

K obsahu hejtman LK Martin Půta konstatuje, že hned v titulku KPKP manipuluje se čtenáři, neboť tuto údajnou „kauzu“ skutečně neprověřuje protikorupční policie, jak se v tiskové zprávě tvrdí, ale jde o vyšetřování na základě loňského podnětu hejtmana. Dozoruje jej okresní státní zastupitelství a šetří místní policie.

To potvrzuje, že toto zmiňované 20- ti stránkové stanovisko  KPKP z 20. srpna loňského roku k desetileté zakázce dopravní obslužnost v Libereckém kraji, plné nepodložených nařčení a obvinění z korupce, skutečně předal hejtman Vrchnímu státnímu zastupitelství v Praze, konkrétně Lence Bradáčové. Od té doby čeká na výsledek případného vyšetřování.

„Informoval jsem rovněž předsedy zastupitelských klubů a zástupce advokátní kanceláře, 20. září 2014, kde bylo odsouhlaseno (včetně Změny pro LK), že Liberecký kraj vyčká na rozhodnutí Úřadu pro hospodářskou soutěž, na který se někteří účastníci tendru odvolali. Shodli jsme se, že vyčkat na rozhodnutí ÚHOS v této je pro kraj nejméně rizikové,“ vysvětlil hejtman.

„Podle mého názoru KPKP z nedostatku skutečných kauz, do nekonečna omílá již mnohokrát vyvracené vědomé nepravdy, které vyrábí a šíří již zmiňovaný náměstek primátora,“ doplnil.

Podle něj je jen dobře, že podnět, který zaslal osobně vrchní státní zástupkyni, šetři Policie ČR, které to přísluší, a nikoli zaměstnanci KPKP, Čmeláka, nejrůznějších Změn či rádoby objektivních serverů, kteří jsou placeni z veřejných peněz (podpořeno z fondů Ministerstva vnitra, z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů a dalších), jež zneužívají pro politické záměry a navíc odčerpávají tak finanční prostředky pro jiné neziskové organizace.

Krajský radní pro dopravu Vladimír Mastník k tomu dodává: “ Ano, čekáme na rozhodnutí ÚHOS, ale nikoli s rukama v klíně. Je ustanovena a připravena poradní odborná komise, v níž jsou zastoupení odborníci z akademické půdy a nejrůznějších dopravních pracovišť z celé České republiky. Komise již začala hledat možnosti řešení, takže ani výtky o nečinnosti úřadu nejsou ze strany KPKP relevantní.  Pány Tauchmana a Kroutila, které stanovisko cituje, skutečně platí občané města a kraje ze svého, nikoli úředníky krajského úřadu.“  

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226302
Mobil: 739541588