Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu

Upozornění

Nenechte si ujít velkolepý festival Léto na vyhlídce, který se koná na střeše krajského úřadu od 19. do 21. června.

Více informací
Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Krajský den rodiny v Paláci Liebieg bavil i vzdělával

Jan Mikulička

odborný zaměstnanec

  • 05. 06. 2024 16:13
  • Sociální

Sdílet článek

Druhý ročník akce Krajský den rodiny, která byla nejen oslavou Mezinárodního dne rodiny, ale také poděkováním náhradním rodičům, uspořádal 18. května Liberecký kraj. Akce byla zároveň završením probíhajícího 8. ročníku Týdne náhradního rodičovství, který prostřednictvím volně přístupných akcí přibližuje veřejnosti náhradní rodinnou péči.

Počasí pro organizaci venkovní akce sice příliš nepřálo, přesto dorazilo do areálu Paláce Liebieg v Liberci během sobotního odpoledne zhruba pět desítek návštěvníků. Akci zahájil úvodním slovem náměstek hejtmana Libereckého kraje pro oblast sociálních věcí Petr Tulpa.

Akce byla zároveň završením probíhajícího 8. ročníku Týdne náhradního rodičovství, který prostřednictvím volně přístupných akcí přibližuje veřejnosti náhradní rodinnou péči.

„Počet dětí, pro které se aktivně vyhledávají náhradní rodiny, je dlouhodobě znatelně vyšší než počty náhradních rodičů. Je proto důležité o problematice hovořit a přibližovat ji veřejnosti,“ uvedl náměstek Tulpa. 

Na nádvoří paláce se konalo vystoupení orchestru O´Band a v přilehlých vnitřních prostorách mohly děti se svými rodiči zhlédnout divadelní představení Šel zahradník do zahrady Divadélka Koloběžka. 

V rámci osvěty o náhradním rodičovství čekal návštěvníky u stánku Libereckého kraje soutěžní kvíz  na téma Co vše vím, či nevím o pěstounství. Své znalosti si prověřily dvě desítky návštěvníků a na konci akce bylo vylosováno pět účastníků kvízu, kteří obdrželi rodinné společenské hry.

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky