Krajský Parlament dětí a mládeže v květnu zasedne asi v Žitavě

Krajský Parlament dětí a mládeže  v květnu zasedne asi v Žitavě

[30585|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/vnejsi_vztahy/parl_5eaea13a22.jpg]

11. 03. 2009
[id:7646|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Parlament dětí a mládeže Libereckého kraje se včera sešel ke svému prvnímu letošnímu jednání v sídle Krajského úřadu LK v Liberci. V úvodu  zasedání se mladým „poslancům“ představili členové Rady Libereckého kraje včele s hejtmanem Stanislavem Eichlerem, který mladým lidem v krátkosti přiblížil fungování krajské rady.

Na dalším programu bylo podle ní jako obvykle mimo jiné vzájemné informování o uskutečňovaných aktivitách v jednotlivých městech.

„Po letmém seznámení s členy Rady Libereckého kraje  jsme se usnesli, že  se pokusíme usilovat o větší spolupráci  právě s představiteli Libereckého kraje,“  uvedla předsedkyně PDM Alena Čechová s tím, že  Parlament dětí a mládeže si od toho slibuje.účast mladých  při řešení problémů, které se jich bezprostředně týkají, zejména v oblasti školství.

Na jednání přijely do Liberce i zástupci městských parlamentů z Lomnice nad Popelkou, České Lípy, Liberce, Jablonce n. N.. Hrádku n. N., Hrádku n. N. i Turnova.

„Hodnotilo se také fungování Parlamentu mladých, který byl založen v roce 1998,  a jeho činnost  v minulém roce. Sešli jsme se vloni  šestkrát a zúčastnilo se 120 žáků a studentů,“ připomněla „hejtmanka“  a připomněla vize PDM LK, kterých

chtějí dosáhnout v následujícím období – volný čas por všechny, nápady a tvořivost, zábava a kamarádi, hra a poučení, pohoda a zážitky a rozvoj talentu.

Příští zasedání  v květnu připraví studentská samospráva z Hrádku n. N. pravděpodobně v romantickém prostředí starobylé žitavské radnice.