Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Krajský Parlament mladých jednal o USA

Krajský Parlament mladých jednal o USA

[21812|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/vnejsi_vztahy/parlament4_6c189e587c.jpg]

16. 11. 2007
[id:5836|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Zvolil také novou osmičlennou Radu.

Zasedání Krajského Parlamentu mladých LK na téma "Jak se žije v USA" , které se konalo  pod záštitou hejtmana Petra Skokana 7. listopadu 2007 v zasedacím sále Zastupitelstva Libereckého kraje, se zabývalo tématem „Jak se žije v USA“. Hosty jednání byly Martina Strong z americké ambasády a diplomatka a tlumočnice Jana Kernerová, rovněž zaměstnankyně Amerického velvyslanectví v České republice. Moderování akce se zhostili studenti gymnázia F. X. Šaldy Petr Švéda a jeho kolegyně Alena Čechová, jež byla později téhož dne zvolena předsedkyní Rady Parlamentu mladých Liberec.

Na úvod zasedání promluvila 2. diplomatka ambasády USA Martina Strong, jež vyzdvihla přátelství a partnerství Spojených Států Amerických a České republiky.

„Dobré vztahy obou zemí datují už od roku 1918 - tedy od vzniku Československa,“ řekla diplomatka, která je původem Češka,  a z části hovořila i českým jazykem.

V další části zasedání už ale hovořila anglicky, prý  i proto, že mnoho z mladých poslanců studuje anglický jazyk, a její slova nesimultánně tlumočila do češtiny Jana Kernerová.

Debata pokračovala přes dotazy týkající se plánované výstavby radarové stanice protiraketové obrany USA, dědictví a postojů ke komunismu, amerického školství, kultury, politiky a boje s terorismem, později se  diskuse přenesla i přes legendárního Santu Clause až k náboženství a genetickému inženýrství a výzkumu kmenových buněk.

Na závěr zasedání si mladí poslanci z Liberce zvolili novou radu PML, jejího předsedu a dva místopředsedy.

Rada Parlamentu mladých Liberec: Alena Čechová - předseda (Gymnázium F.X.Šaldy), Petr Svoboda – místopředseda (SOŠ gastronomie a služeb), Petr Švéda (Gymnázium F.X.Šaldy), Zdeněk Lorenz (SŠ nábytkářská), Jan Fršlínek (Podještědské gymnázium), Lukáš Drbohlav (SOŠ gastronomie a služeb), Jiří Novosad (Gymnázium v Jablonci n. N.) Michala Komárková (Gymnázium a SPgŠ Jeronýmova) Anna Dörflerová - náhradník (ZŠ Jabloňová). Všichni ostatní členové Rady jsou z Liberce.


 
 


 

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302