Koukněte se na Liberec a okolí z výšky. Přijďte na vyhlídku! Od pondělí 5. 5. je otevřena vyhlídka na střeše budovy krajského úřadu, a to každý pracovní den od 8:00 hodin. V pondělí a středu do 16:30, v úterý a čtvrtek do 15:30 a v pátek do 14:00.
Krajský radní Pavel Petráček jel pro charitativní organizace na rotopedu
- 10. 06. 2009 00:00
[id:8245|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]
K akci nazvané Oranžové kolo Nadace ČEZ se minulý pátek na nám. E. Beneše v Liberci připojil také krajský radní pro sociální věci a menšiny Pavel Petráček, který minutovou jízdou na speciálním rotopedu šlapal o body pro místní neziskové organizace Fokus Liberec nebo občanské sdružení Tulipán Liberec. Nadace ČEZ na Oranžové kolo vyčlenila 100 tisíc korun. Z vítězství v přátelském souboji se nakonec radoval liberecký Fokus, jemuž cyklisté našlapali 51 528 korun. Druhá nezisková organizace, občanské sdružení Tulipán však nezůstal s částkou 48 472 korun příliš pozadu.
Do zápolení v pedálech Oranžového kola se zapojila i řada přítomných osobností, za Skupinu ČEZ Martin Hušek, vedoucí odboru Zákaznická centra Region, se kterým se Pavel Petráček utkal, také juniorský mistr světa v cyklokrosu Martin Šimůnek, náměstek primátora Milan Šír, olympionička Štěpánka Hilgertová, mistr světa Martin Koukal i zástupci obou neziskových organizací Marcela Adamičková (Tulipan) a Jana Horáková (Fokus).
Poté Pavel Petráček odstartoval večerní projížďku cyklistů z Liberce do Bedřichova. Celkem 35 zapálených účastníků se spolu se známými sportovci a osobnostmi se vydalo na
Cyklisté dostali tip na nové webové stránky www.cez.cz/regionum, kde naleznou řadu tipů na výlety po oranžových cyklostezkách. Skupina ČEZ se výstavbě tras pro cyklisty, ale i pro pěší a běžkaře, věnuje dlouhodobě, celorepublikově podpořila již stovky kilometrů tras. Slavnostní předání šeků proběhlo v cíli oranžové trasy, u stadionu v Bedřichově za účasti starosty obce Petra Šmause a všech účastníků pelotonu.
Fokus Liberec – sdružení pro péči o duševně nemocné – vznikl v roce 1993. Jeho posláním je podpora duševně nemocných lidí v samostatném rozhodování, jednání a řešení své sociální, pracovní i zdravotní situace. Za tímto účelem FOKUS Liberec zřizuje sociální služby chráněného a podporovaného bydlení, pracovní rehabilitace, terénní programy a nabízí pracovní příležitosti na chráněných pracovištích.
Ředitelka sdružení Jana Horáková uvedla: „Chceme peníze využít na provoz chráněných dílen, kde jsou zaměstnáni převážně lidé, kteří onemocněli schizofrenií. Především půjde o nákup materiálu.“
Sdružení TULIPAN Liberec bylo založeno v roce 2004. Jeho základním posláním je podpora samostatnosti, občanského začlenění a volnočasových aktivit lidí s postižením. Provozuje chráněnou rukodělnou dílnu, kde zaměstnává 21 klientů se zdravotním postižením, poskytuje bezplatné poradenství pro klienty, rodiče a příbuzné lidí s handicapem, ale i pro ty, kdo s nimi pracují nebo o ně pečují.
„Peníze z Oranžového kola chceme využít částečně na úhradu mezd našich postižených zaměstnanců a částečně na nákup materiálů pro chráněnou dílnu, kde jsou zaměstnaní,“ uvedla projektová manažerka Sdružení TULIPAN Zora Machartová.