Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Krajský radní předal auto zdravotně postiženým a navštěvuje organizace sociálních služeb

Krajský radní předal  auto zdravotně postiženým a navštěvuje organizace sociálních služeb

[30338|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/vnejsi_vztahy/sluzby5_aab16cbd67.jpg]

05. 03. 2009
[id:7627|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Slavnostní předání sociálního automobilu Renault Kangoo pro Denní a pobytové sociální služby Česká Lípa se uskutečnilo za účasti krajského radního pro sociální věci a menšiny Pavla Petráčka v závěru minulého týdne. Dnes krajský radní navštívil dobrovolnou, neziskovou organizaci  D.R.A.K., která se zaměřuje na podporu dětí a dospělých osob s tělesným znevýhodněním a jejich rodin.

„Zítra se chystám do Centra intervenčních a psychosociálních služeb Libereckého kraje. Postupně si prohlédnu poradny v České Lípě, Liberci a Jablonci nad Nisou, kde chci také navštívit jednu pěstounskou rodinu,“  prozradil Pavel Petráček

Denní stacionář v České Lípě poskytuje  ambulantní služby osobám, které mají sníženou soběstačnost z důvodu zdravotního postižení, jejichž situace vyžaduje pomoc jiné fyzické osoby. V současnosti služby využívá 45 lidí.

Domov pro osoby se zdravotním postižením poskytuje pobytovou službu  osobám, které mají sníženou soběstačnost z důvodu zdravotního postižení, jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné fyzické osoby, kapacita je 5 stálých uživatelů  v 5 jednolůžkových pokojích.

„Od nového automobilu si slibujeme zlepšení individuální péče o klienty, například při převozu k lékaři, při jednáních na úřadech nebo nákupech  v prodejnách kompenzačních pomůcek, ale pojedeme i na výlety,“ uvedla  ředitelka Ilona Hummelová s tím, že je nadějné, když si lidé v této tíživé  ekonomické době umějí ještě pomáhat.

„V návštěvách těchto zařízení, ať zřizovaných krajem, či neziskovými organizacemi, hodlám pokračovat, abych si utvořil přehled poskytovaných sociálních  služeb v Libereckém kraji,“ doplnil krajský radní.

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302