Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Krajský radní předával v zoo ceny za výtvarnou a literární soutěž

07. 10. 2009
[id:8865|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Krajský radní Jaroslav Podzimek spolu s ředitelem ZOO Davidem Nejedem  minulý týden předal ceny vítězům výtvarné a literární soutěže

konané k Mezinárodnímu dni zvířat.

Děti si za krásné obrázky odnesly knihy, poukazy na výuku v Centru pro zvířata v nouzi Archa a další dárky.

„Je dobře, že se děti zajímají o zvířata a mají k nim vztah, což předvedly v krásných dílech,“ řekl radní.

Od roku 2008 převzala Zoologická zahrada Liberec – Centrum pro zvířata v nouzi organizaci, tradiční soutěže pro žáky ZŠ v oboru výtvarném a literárním. Cílem je připomenutí Světového dne zvířat a podpora tvůrčí iniciativy žáků základních škol Libereckého kraje. Celkem se zúčastnilo 27 škol z celého Libereckého kraje,  sešlo se 320 prací výtvarných a 35 prací literárních.

Výsledky:

VÝTVARNÁ ČÁST:

 

I. KATEGORIE

1.) místo MARKETA ŠAMLOVÁ, ZUŠ Liberec

2.) místo LUCIE KOUTNÍKOVÁ, ZUŠ Liberec

2.) místo VERONIKA MACHÁČKOVÁ, ZŠ Příšovice

3.) místo FILIP ANDĚL, ZŠ Příšovice

 

II. KATEGORIE

1.) místo NIKOLA RŮŽIČKOVÁ, ZŠ Zahrádky

2.) místo KATEŘINA RŮŽIČKOVÁ, ZŠ Habartice

3.) místo KATEŘINA ZAHRADNÍKOVÁ, ZŠ Zahrádky

 

III. KATEGORIE

1.) místo TAMARA PITELKOVÁ, ZUŠ Liberec

2.) místo VALENTÝNA PRAJZLEROVÁ, ZŠ Pátova – Česká Lípa

3.) místo MARCELA HŮLKOVÁ, ZŠ Aloisina Výšina – Liberec

3.) místo KRISTÝNA VIKOVÁ, ZŠ Aloisina Výšina - Liberec

 

SPECIÁLNÍ ŠKOLY:

II. KATEGORIE

1.) místo MÍŠA MAREK, ZŠ pro TP Liberec

2.) místo KRISTÝNA KOLÍNSKÁ, ZŠ pro TP Liberec

3.) místo VERONIKA ALTOVÁ, ZŠ pro TP Liberec

 

III. KATEGORIE

1.) místo JAN BLAHOVEC, ZŠ pro TP Liberec

2.) místo SANDRA SCHEJBALOVÁ, ZŠ pro TP Liberec

3.) místo MICHAELA LACHMANOVÁ, ZŠP a ZŠS Orlí

 

PROSTOROVÝ OBJEKT:

1.) místo MAREK ČERMÁK, ZŠ a MŠ Jilemnice

2.) místo KAROLÍNA EXNEROVÁ, ZŠ Lesní – Liberec

3.) místo ANDREA HÁKOVÁ, ZŠ a MŠ Jilemnice

 

KERAMIKA:

1.) místo HANA HÁJKOVÁ, ZŠ Vrchlického – Liberec

2.) místo PATRIK KOLÍN, ZŠ Vrchlického – Liberec

3.) místo ONDŘEJ ZÁSTĚRA, ZŠ Švermova – Liberec

 

 

          tři zvláštní ceny byly uděleny za prostorové objekty dětem ze ZŠ pro tělesně postižené Liberec

          zvláštní cena za zajímavé pojetí pro žáky 1.-2. ročníků ZŠ Svijanský Újezd

          zvláštní cena za počítačovou prezentaci pro žáky 6.-7. ročníků ZŠ praktická Jilemnice

          dvě zvláštní ceny za kolektivní práce byly uděleny žákům ze školní družiny ZŠ Kamenický Šenov a jedna žákům z družiny ZŠ Habartice

 

 

zvláštní cena, kolektivní práce, žákyně ZŠ pro tělesně postižené Liberec

 

zvláštní cena, kolektivní práce, šk. družina 1.-5. ročník ZŠ Habartice

 

zvláštní cena, prostorový objekt, PETRA STAŇKOVÁ, ZŠ pro TP Liberec

 

zvláštní cena, prostorový objekt, LENKA ŘEHÁKOVÁ, ZŠ pro TP Liberec

 

 

LITERÁRNÍ ČÁST:

 

I. KATEGORIE

1.) místo MAREK TOMAS, ZŠ Česká – Liberec

2.) místo ZUZANA BAYRAMOVÁ, ZŠ Česká – Liberec

3.) místo kolektiv žáků 3. ročníku, ZŠ Svijanský Újezd

 

II. KATEGORIE

1.) místo ONDŘEJ KOC, ZŠ E. Beneše – Písek

2.) místo DANIEL POTŮČEK, ZŠ Na Šumavě – Jablonec nad Nisou

3.) místo JANA BĚLOUŠKOVÁ, ZŠ Na Šumavě – Jablonec nad Nisou

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302