Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Krajský radní se

Mgr. Langer Jiří

  • 19. 02. 2009 00:00

Sdílet článek

[id:7552|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

První XD Theater si včera vyzkoušel krajský radní Jaroslav Podzimek v Centru Babylon v Liberci  Unikátní zařízení nabízí projekci 3D filmů doplněnou čtvrtou dimenzí – pohybem sedadel a dalšími smyslovými prožitky, včetně větru.

„Mohu jen konstatovat, že toto atraktivní zařízení, které je první v celé České republice a střední Evropě, je zajímavé. Je třeba, aby se nejen návštěvníci Liberce mohli dobře pobavit a odpočinout,“ řekl radní po jízdě ohnivým tunelem a poté  i po průletu nad ulicemi města, tedy po filmu,  který je určen dětem.

V nabídce je celkem pět různých cca pětiminutových filmů. Od ledového Výletu do Arktidy, přes oblast sci-fi – Cesta do středu země či průlet nad neobjevenou planetou. Nechybí ani adrenalinový zážitek. XD Theater nabídne v této oblasti film Strašidelný důl.

Podle Miloše Vajnera, předsedy představenstva společnosti, stála atrakce 7,5 miliónu korun a s návratností počítá do čtyř let. Je určena pro dospělé a děti od 10 let nebo měřící více než 100 cm. Vstupné činí 60 Kč za jeden film.

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky