Svítíme žlutě! Největší veletrh škol a firem EDUCA WEEK LIBEREC. Probíhá od 6. 10. do 12. 10. 2025. Program je sestavený tak, aby zaujal odbornou i laickou veřejnost. Rodiče i učitele. Personalisty i manažery.
Krajský úřad dokáže díky tabletům komunikovat i s neslyšícími
- 23. 10. 2014 15:49
- Digitální úřad
- Rozvoj
Snadnější komunikaci s neslyšícími klienty má od čtvrtka 23. října Krajský úřad Libereckého kraje. Komunikační bariéru nově pomáhají odstraňovat speciální tablety, jejichž prostřednictvím lze on-line tlumočit do znakového jazyka.
Liberecký kraj navázal spolupráci s obecně prospěšnou společností Tichý svět. Organizace pomáhá neslyšícím vyjít z izolace, usiluje o jejich rovnoprávné postavení zejména na trhu práce a ve vzdělávání a snaží se prostřednictvím svých služeb odstraňovat komunikační bariéry. To je přesně v souladu s aktualizovaným plánem rozvoje sociálních služeb v Libereckém kraji, který člen rady kraje pověřený řízením sociálních věcí Petr Tulpa předložil ke schválení na říjnovém zasedání Zastupitelstva Libereckého kraje. „Nápad nás zaujal, a proto jsme ho rychle zrealizovali,“ dodal radní Petr Tulpa.
Po projektu „Bezbariérové nemocnice pro neslyšící“, jehož cílem je usnadnit lékařům komunikaci s neslyšícími, navazuje společnost Tichý svět spolupráci i s úřady, tak aby se neslyšící cítili lépe i tady.
„Krajský úřad Libereckého kraje pro využití on-line tlumočnické služby, která slouží jako náhrada fyzicky přítomného tlumočníka, zakoupil dva tablety. Obsluhovat je budou zejména proškolení zaměstnanci kontaktního centra, kde tato elektronická zařízení budou k dispozici,“ uvedl náměstek hejtmana pověřený řízením ekonomiky, investic, správy majetku a informatiky Marek Pieter.
Galerie
Další aktuality
Startuje druhý ročník TechStarteru, projekty zloňska už fungují ve firmách
- 03. 10. 2025
- Ekonomika
- Rozvoj
- Školství
Digitální kavárna ukázala školám, jak zvládnoutspisovou službu bez stresu
- 03. 10. 2025
- Rozvoj
- Školství
Krajští radní opět jednali se svými protějšky ze statutárního města Liberec
- 01. 10. 2025
- Doprava
- Kultura
- Majetek a investice
- Rozvoj
- Sociální
- Školství
- Zdravotnictví
- Životní prostředí