Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Krajský úřad se připojuje k Bábovkovému dni. Poděkuje tím pěstounům

Jan Mikulička

odborný zaměstnanec

  • 24. 05. 2024 13:05
  • Sociální

Sdílet článek

Na ranní pohoštění ve formě bábovky se mohou těšit 31. května po příchodu do práce zaměstnanci Krajského úřadu Libereckého kraje. Úrad se totiž připojí k výzvě Dík náhradním rodinám, pořádané ministerstvem práce a sociálních věcí. Jejím symbolem je právě – bábovka.

„Bábovka nás provází celý život – jako batolata ji s mámou či s tátou děláme z písku. Je to jeden z prvních výtvorů, který dokážeme jako děti v kuchyni pod dozorem dospělého upéct. U nedělní bábovky a čaje probíráme doma různá témata a a není nad babiččinu bábovku, kterou většinou spořádáme na posezení. Zkrátka, bábovka evokuje klid, pohodu, domov,“ vysvětlil Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort sociáních věcí.

K výzvě se může připojit kdokoliv sdílením fotografie nebo videa bábovky – upečené, namalované, uplácené z písku a podobně – na sociálních sítích s hashtagem #diknahradnimrodinam a #babovkovyden.

Bábovkový den je jednou ze zajímavostí, jejichž cílem je zviditelnit téma pěstounství a poděkovat všem náhradním rodinám.

  • Dopis dík náhradním rodinám bábovkový den vážení a milí (.pdf)
    3 MB
    24. 05. 2024 13:21

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky