Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Krajští radní jednali se zástupci CHKO a KRNAPu

Krajští radní jednali se zástupci CHKO a  KRNAPu

[30097|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/vnejsi_vztahy/chko_24250df3d6.jpg]

18. 02. 2009
[id:7549|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

V závěru minulého týdne se setkali představitelé Libereckého kraje – náměstek hejtmana Vít Příkaský a radní Zdeněk Bursa a Jaroslav Podzimek se zástupci Správ Chráněných krajinných oblastí  působících a Krkonošského národního parku, které působí na území kraje.

Jednání se zúčastnili vedoucí krajského střediska Liberec AOPK ČR Šárka Mazánková, ředitel Správy Krkonošského národního parku ( KRNAP) Jan Hřebačka,  vedoucí  Správy CHKO Jizerské hory  Jiří Hušek  a jeho zástupkyně Jana Mejzrova, vedoucí Správy CHKO Český ráj Jan Mocek,  vedoucí Správy CHKO Lužické hory: Tomáš Besta,  vedoucí Správy SCHKO Kokořínsko: Ladislav Pořízek, omluvila se pouze  vedoucí Správy CHKO České středohoří:. Markéta Peřinová. Jako host byl pozván také předseda Sdružení měst a obcí Krkonoše Michal Vávra.

Vedoucí jednotlivých správ představili radním svá území a seznámili je s nejdůležitějšími problémy, které CHKO na území kraje řeší. Byly to například: vedení VVN 110 kV v trase Nový Bor-Varnsdorf, lokality pro akumulaci povrchových vod, lanovky, vleky v horách, celoroční zprovoznění silnice kolem přehrady Souš v Jizerských horách a také komunikace R35  na trase Turnov – Jičín.

Ředitel KRNAPu upozornil na nutnost zajistit autobusový provoz Horní Mísečky – Zlatí návrší ekobusy, neboť se jedná o 1. zónu chráněné krajiny.

Šéf CHKO Jizerské hory Jiří Hušek prezentoval společný názor vedoucích Správ CHKO, aby kraj spolupracoval při projektech územního rozvoje z hlediska možností cestovního ruchu ve zvláště chráněných územích.

Náměstek hejtmana Vít Příkaský tuto iniciativu jménem přítomných radních podpořil a zdůraznil, že se resort cestovního ruchu do rozvoje jistě připojí.

Jednání se uskutečnilo v přátelském duchu, vedoucí správ konstatovali, že spolupráce s příslušnými odbory KÚLK (zemědělství a životního prostředí a územního plánování a stavebního řádu, jsou na nadstandardní  úrovni.

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302