Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Křest knihy „50 let zemědělství v Libereckém kraji“

26. 01. 2012

Krajský radní pro zemědělství a životní prostředí Jaroslav Podzimek (ČSSD) včera společně s náměstkyní hejtmana Lidií Vajnerovou (SOS) a náměstkem hejtmana Vítem Příkaským (ČSSD) pokřtil novou publikaci o zemědělství „50. let zemědělství na Liberecku“. Křtu byl přítomen také autor publikace Jan Dvořák a další hosté, jako například europoslanec Robert Dušek nebo ředitel Krajského úřadu Libereckého kraje René Havlík a další.

„Na vydání této publikace se podílel také Liberecký kraj, odbor životního prostředí a zemědělství. Kniha je, dá se říci, ojedinělou publikací v tomto oboru. Křtu se tedy kromě zástupců Libereckého kraje a autora účastnila také řada hostů z řad zemědělců,“ řekl radní Podzimek.

Publikace se zabývá především oblastí bývalého okresu Liberec, který vznikl v roce 1960 při územní reorganizaci, když zanikl Liberecký kraj.

„Práce lidí v zemědělství nikdy nebyla lehká. Vždy měla společnou starost o to, jak zasít i sklidit, prodat a hlavně uživit a dále rozvíjet své hospodářství. Vedle vzpomínání na mnohdy nelehké okamžiky zemědělců v minulosti se autoři věnují i současnosti a těm, kteří v nelehké době uměli a umí hospodařit. Zmiňují i další organizace, které zemědělcům sloužily, přestože již některé neexistují, nebo se změnila jejich forma uspořádání,“ dodal Podzimek.

Šírová Květa
kveta.sirova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 324
Mobil: 739 541 624