Koukněte se na Liberec a okolí z výšky. Přijďte na vyhlídku! Od pondělí 5. 5. je otevřena vyhlídka na střeše budovy krajského úřadu, a to každý pracovní den od 8:00 hodin. V pondělí a středu do 16:30, v úterý a čtvrtek do 15:30 a v pátek do 14:00.
Křišťálové údolí = Osmý div světa
- 12. 06. 2025 11:45
- Kultura
Výstava plná skla, bižuterie a šperku ze severu Čech začíná 4. července v Městské galerii Vlastimila Rady v Železném Brodu.
Lidská fantazie, tvořivost, zručnost a odvaha, to jsou vlastnosti, díky nímž ve starověku vzniklo sedm divů světa. Objevily se též první skleněné ozdoby, jejichž výrobě se na území dnešní České republiky začali věnovat Keltové. Stáli tak na počátku osmého divu světa, kterým je dnes unikátní soustředění sklářů a šperkařů na severu Čech, v Křišťálovém údolí. Sklárny, studia, školy a schopní lidé, to vše se v Libereckém kraji nachází již stovky let.
Výstava představuje Křišťálové údolí jako stále živé, pulzující skleněné srdce České republiky. Vedle ruční výroby skla, zapsané v roce 2023 do Reprezentativního seznamu nemateriálního kulturního dědictví lidstva UNESCO, v ní patří nezastupitelná role též automatické produkci a technologickým inovacím, bez nichž si současné sklářství nelze představit.
Městská galerie Vlastimila Rady v Železném Brodu poprvé představí tuto unikátní výstavu v termínu od 4. července do 31. srpna.
TZ: Crystal Valley
Další aktuality
Turnovská výstava: co jste chtěli vědět o Pobití Sasíků, ale báli jste se zeptat
- 13. 06. 2025
- Kultura