Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Křižanský Trpaslík otevírá naučnou stezku ke Krkavčím skalám a startuje Fichtlcup

Mgr. Langer Jiří

  • 12. 06. 2009 00:00

Sdílet článek

[id:8270|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Občanské sdružení Křižanský Trpaslík s další účastníci projektu v sobotu 13. 6. v 10.00 hod u Vajoletek (Krkavčí skály) v Křižanech slavnostně předají veřejnosti do užívání „Odpočinek u Vajoletek“, který je prvním vybudovaným objektem budoucí naučné stezky. Nová stezka povede z Kryštofova Údolí ke Krkavčím skalám (Vajoletkám) a návštěvníkům přinese mnohá ponaučení a zážitky.

Nový prostorný přístřešek proti nepřízni počasí pro návštěvníky společně vybudovali horolezecký oddíl TJ Sokol Hoření Paseky a občanské sdružení Křižanský Trpaslík za významné podpory Lesů ČR, s.p. Lesy ČR tak aktivně přistupují k plnění Programu 2000, kterým široké veřejnosti zprostředkují krásy lesů budováním naučných stezek a odpočinkových míst v lese. K projektu se připojily i dotčené obce Křižany a Kryštofovo Údolí, a tento „tým“ se dohodl, že každý do stezky vloží své zajímavosti. Nosným námětem stezky bude rozmanitost nerostného bohatství na trase, jež zde bylo v minulosti v mnoha lomech těženo. Koordinátorem celé akce je Křižanský Trpaslík, o.s.

Ve stejný den 13. 6. se v Křižanech koná „Fichtl cup“ - motokrosová „čtyřhodinovka“, vypsaná pro „fichtly“, tedy malé motocykly Jawa 50. Tato pohodová i úsměvná akce motoristických fandů-amatérů se koná v areálu bývalé cihelny v Křižanech. Start je ve 12.00 hodin.  Vstupné = dobrá nálada.

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky