Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Krypto i deepfakes. Jablonecké sportovní gymnázium hostilo Den moderních technologií

23. 03. 2023

Celkem jedenáct workshopů pro své žáky uspořádalo Gymnázium Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou 16. března v rámci Dne s moderními technologiemi. Mezi jejich tématy se objevily například elektromobilita, kyberbezpečnost, kryptoměny, boj s deepfakes, umělá inteligence či programování mikropočítačů na oběžné dráze Země.

Zhruba 300 žáků gymnázia mělo možnost si v rámci přednášek či workshopů vyslechnout nebo vyzkoušet novinky v moderních technologiích. Přednášky se během dne opakovaly, aby se dostalo na co největší množství žáků.

„V připravených workshopech si mohli žáci školy najít to, co je zajímá. Dozvědět se spoustu informací z různých odvětví. Den s moderními technologiemi považuji za přínos hlavně proto, že žáci měli možnost vyslechnout si odborníky z technických oborů, které Liberecký kraj dlouhodobě a systematicky podporuje,“ říká náměstek pro školství, mládež, tělovýchovu, sport a zaměstnanost Jiří Čeřovský.

Mezi přednášejícími byli zástupci firem a spolků zabývajících se inovacemi, technologiemi a komunikací. Jednou z nich byla také společnost Hardwario, světově uznávaná firma v oblasti digitalizace zabývající se připojením celé řady chytrých předmětů k internetu. Je jednou z prvních, které prošly podnikatelským inkubátorem Lipo.ink, neziskovou organizací, kterou podporuje Liberecký kraj. Mezi další firmy, které inkubátorem prošly a jejichž prezentace na této události zazněla, se řadí StatoTest, která dlouhodobě měří pohyby staveb a pomáhá tak včas varovat před možným zřícením konstrukcí.

Jan Mikulička
odborný zaměstnanec vztahů s veřejností
jan.mikulicka@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324