Které město získá titul Město pro byznys LK 2009?

04. 06. 2009
[id:8205|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Hejtman LK Stanislav Eichler předá v přítomnosti starostů a místostarostů a měst LK v Kongresovém centru Babylon v Liberci 9. června v 11 hodin ceny vítězům soutěže město pro byznys. Jde o výsledky srovnávacího výzkumu, kde se na základě 50 kritérií hledalo město s nejlepšími podmínkami pro podnikání.

Město pro byznys vyhodnocuje podnikatelské možnosti 205 českých měst, proto je skvělé, že v celorepublikovém pořadí se na skvělém třináctém místě umístil Tanvald.

Test informační otevřenosti ukázal, že i přestože mají radnice 30 dní na odpověď, více než dvě třetiny radnic odpovídají do šesti hodin a českolipská radnice se kvalitou a rychlostí odpovědi umístila dokonce na třetím místě v celorepublikovém žebříčku.

Co se na vyhlášení Města pro byznys kraje Libereckého kraje ještě dozvíte:

-         kdo získá speciální ocenění za nejvyspělejší podnikatelské prostředí a nejlepší obsah městských webových stránek z hlediska podnikatelů,

-         srovnávací žebříček 10 měst Libereckého kraje rozdělený do 6 tematických oblastí,

-         odpovědi, které získáte od starostů například na otázky, co dělají jejich radnice pro zlepšení podnikatelského prostředí nebo co je nutné změnit, aby se v jejich městě dařilo podnikatelům ještě lépe.