Koukněte se na Liberec a okolí z výšky. Přijďte na vyhlídku! Od pondělí 5. 5. je otevřena vyhlídka na střeše budovy krajského úřadu, a to každý pracovní den od 8:00 hodin. V pondělí a středu do 16:30, v úterý a čtvrtek do 15:30 a v pátek do 14:00.
Letecká záchranná služba Liberec používá nové přilby
- 14. 09. 2010 15:00
Příspěvkem Libereckého kraje bylo pořízeno šest kusů nových přileb pro potřeby posádky vrtulníku Letecké záchranné služby Liberec.
„Přilby byly pořízeny z prostředků Libereckého kraje za cenu 44 880 korun za jeden kus. V době povodní se velmi osvědčily svou spolehlivostí, bezproblémovou možností komunikace mezi jednotlivými členy posádky vrtulníku i v nepříznivých leteckých podmínkách. Liberecká letecká záchranka je teprve čtvrtou posádkou v republice, která přilby tohoto typu používá,“ vysvětluje hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler.
Přilby byly poprvé použity při záchraně obyvatel ze zaplaveného území při srpnových povodních. Tento druh přileb je ve světě běžným vybavením leteckých záchranných služeb. Přilby budou užívány také skupinou speciálních činností, která je určena pro záchranu osob v obtížně přístupném terénu.