Letní roadshow naláká k návštěvě kraje. S lehátky i fotostěnou

02. 08. 2022

Prezentovat turistickou nabídku, získat zpětnou vazbu od návštěvníků regionu a získat data o návštěvnosti. To jsou tři cíle, které si stanovilo oddělení cestovního ruchu Krajského úřadu Libereckého kraje v rámci takzvané Letní roadshow. Jde o výjezdy s propagačním stánkem do turistických destinací, na kulturní, společenské či hudební akce v České republice i v zahraničí.

Mezi další místa, na kterých bude k zastižení tým cestovního ruchu Regionu Liberec v srpnu, je prodejní výstava Křehká krása v Jablonci nad Nisou a na festival Crystal Valley Week v Liberci. Region se představí také na drážďanském městském festivalu Canaletto, který v loňském létě navštívilo přes půl milionu diváků.

„V letošním roce se mnoho lidí vydalo na dovolenou k moři nebo jinam do zahraničí. Zaznamenáváme významný pokles návštěvnosti, a je to tak napříč republikou. Jednak v tom sehrála roli pauza v možnosti cestovat a hlad po cestách po dvou letech, a také si myslím, že si lidé chtějí dopřát dovolenou před nastupující krizí,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Největším lákadlem roadshow budou zajímavé soutěže pro děti, drobné občerstvení a poprvé také odpočinková zóna s velkou fotostěnou s motivy Ještědu či hradu Bezděz. Pro pohodlí budou připravena také plážová lehátka. Uskuteční se také průzkum mezi návštěvníky, jehož cílem je mimo jiné zjistit, co od návštěvy Libereckého kraje turisté očekávají.

V posledních několika letech se severočeský turismus těší velké oblibě a nejvyšší váhu lze přisuzovat rozšiřujícímu se trendu sociálních sítí. Díky prezentaci v digitálním prostředí – na Facebooku, Instagramu a nově také Tiktoku – mohou návštěvníci sledovat dění na konkrétních místech, získat informace o nadcházejících kulturních či společenských akcí a sdílet své  zážitky.

Kompletní turistické informace jsou k vidění na turistickém portále www.liberecky-kraj.cz, nebo na sociálních sítích pod profily Region Liberec.

Jan Mikulička
odborný zaměstnanec vztahů s veřejností
jan.mikulicka@kraj-lbc.cz